Rukometeuropsko prvenstvo

Još jedno veliko iznenađenje u Danskoj: rukometašice Srbije izvrsnom igrom u drugo poluvremenu svladale svjetske prvakinja Nizozemke

5. prosinca 2020. - 23:16

U zaostaloj utakmici 1. kola C skupine EURA srpske rukometašice priredile su veliko iznenađenje svladavši svjetske prvakinje Nizozemke s 29-25 (9-15).

Pobjeda Srpkinja posve je neočekivana zbog toga što su na prvenstvo došle oslabljene zbog pojave koronavirusa, a senzacionalno je da su Nizozemke prvo poluvrijeme dobile s čak šest razlike. Polovicom drugog dijela bilo je 22-16 za svjetske prvakinje, a Srpkinje su potom serijom 7-0 u furioznoj završnici sve nadoknadile. Zabile su u drugom poluvremenu čak 20 golova, a primile svega 10 i ubilježile veliku pobjedu.

Junakinja susreta bila je desno krilo Katarina Krpež-Šlezak s čak 11 golova, briljirala je vratarka Jovana Risović, dok je Nizozemke predvodila Snelder s pet golova.

U ovoj skupini Hrvatska je slavila protiv Ma...

16. travanj 2024 01:30