Hrvatski rukometaši peti u Švedskoj

28. siječnja 2011. - 23:14

Hrvatski rukometaši osvojili su peto mjesto na Svjetskome prvenstvu u Švedskoj, u susretu punom oscilacija pobijedili su Island s 34:33. Naši su u dva navrata imali uvjerljivu prednost, ali su neshvatljivo stali u završnici oba poluvremena.

Hrvatska je u 52. minuti imala mirnih 33:27, no umjesto da privedemo susret kraju dopustili smo Islanđanima da se vrate u utakmicu. Minutu prije kraja Island je smanjio na 33:31, potom su naši rukometaši brzo izgubili loptu, te su Islanđani 41 sekundu prije kraja došli na samo gol zaostatka.

Našima je u sljedećemu napadu suđen prekršaj, protivniku je ostalo sedam sekundi za pokušaj izjednačenja i odlazak u produžetke, no uspjeli smo ih zaustaviti, napraviti prekršaj, i vrijeme je brzo prošlo.

U prvome dijelu Hrvatska je od vodstva 13:8...

20. travanj 2024 06:13