RukometEUROPSKO PRVENSTVO RUKOMETAŠA

TRENUCI ZA PAMĆENJE, ZA UŽIVANJE, ZA DUŠU Kakav povratak i kakva pobjeda Hrvatske za polufinale!!!

18. siječnja 2020. - 23:46
Hrvatska napravila veliki preokret protiv Njemačke, ostvarila pobjedu te osigurala borbu za medalje. Marin Šego je u zadnjim sekundama obranio vodstvo 25:24 protiv velikog rivala te naši slave, pjevaju, sreći nema kraja...

I dalje su stopostotni. Peti nastup - peta pobjeda na Europskom prvenstvu, a druga u drugom nastupu u drugom krugu u koji smo prenijeli uspjeh protiv Bjelorusije i dva boda iz Graza gdje smo dobili i Crnu Goru te Srbiju. Potom u Beču na startu drugog kruga savladali smo domaćina, Austriju, a sad i Njemačku, koja je na početku drugog poluvremena vodila sa 16:11 te sa 17:12. Konačnih 25:24 do kojeg smo stigli pogotkom Igora Karačića minutu i pol prije kraja prvo je i jedino vodstvo naših u nastavku utakmice...

Hrvatska do kraja drugog kruga ima igrati još sa Češkom te Španjolskom, a potom putuje na završnicu u Švedsku. Nakon 2017. Hrvatska je u polufinalu velikog natjecanja, i to je uspjela dva kola prije kraja drugog kruga prvenstva.

Hrvatska - Njemačka 25:24 (11:14)
BEČ
Wiener Stadthalle. Gledatelja 11.000. Suci: Santos i Fonseca (Portugal)
HRVATSKA: Šego (5), Ašanin (1); Marić 1, Duvnjak 5 (2), Hrstić, Stepančić 4, Horvat 1, Šarac, Karačić 7, Musa, Mamić, Cindrić 3, Brozović 1, Matanović, Mandić 3, Šipić.
NJEMAČKA: Bitter, Wolff (9+2); Gensheimer 4, Golla, Wiencek, Reichmann 4 (4), Pekeler, Weber 4, Häfner 3, Kühn 1, Böhm 1, Kohlbacher 1, Kastening 4, Schmidt 1, Zieker, Drux 1.
Sedmerci: Hrvatska 5 (2), Njemačka 4 (4)
Isključenja: Hrvatska 6 minuta (Stepančić 23, Duvnjak 24, Musa 29), Njemačka 16 minuta (Hafner 9, Schmidt 19, 22, Weber 12, Pekeler 22, 59, Wiencek 25, 34)

POREDAK 1. Španjolska 6 bodova, 2. Hrvatska 6 bodova, 3. Austrija 2 boda, 4. Bjelorusija 2 boda, 5. Njemačka 2 boda, 6. Češka bez boda.
18. travanj 2024 02:27