RukometEUROPSKO PRVENSTVO RUKOMETAŠA

SAVRŠENA HRVATSKA Domaćin nije imao izgleda, korak smo bliže polufinalu!

16. siječnja 2020. - 20:59
Hrvatska je sjajnim nastupom na otvaranju drugog kruga Europskog prvenstva rukometaša porazila domaćina Austriju s 27:23 u Beču te krenula u lov na polufinale....

U Grazu je dobila sva tri suparnika (Crna Gora, Bjelorusija i Srbija) te u Beč donijela dva boda osvojena protiv Bjelorusije, koja je zauzela drugo mjesto, posljednje koje je donosilo drugi krug. Sad je svoj niz nastavila. Protiv Austrije je odigrala u prvom poluvremenu više nego dobro obranu. Suparniku je dozvolila samo osam pogodaka. U nastavku utakmice nije sve bilo tako dobro, ali u niti jednom trenutku domaćin nije doveo u pitanje uspjeh Duvnjaka, Stepančića, Šega, Cindrića i ostalih.

Hrvatska sad ima četiri boda. Isti učinak ima i Španjolska koja je dobila Češku s 31:25. Austrija je treća s dva boda, koja je prenijela iz skupine, dok su bez boda u našoj skupini drugog kruga Češka te Njemačka i Bjelorusija, koje su suparnici od 20.30 sati. Polufinale će izboriti dvije prvoplasirane reprezentacije.