RukometPRVA HRVATSKA LIGA RUKOMETAŠICA

BITKA ZA BODOVE U PLOČAMA Zrinski uzeo dva boda, a ne Dalmatinka

Piše Branko Kulidžan
31. listopada 2019. - 01:41
Dalmatinka nije uspjela obraniti prednost domaćeg terena protiv Zrinskog. Gošće su samo jednom bile u minusu (7:6  u 16. minuti za domaćina). Na poluvremenu je Zrinski imao tri pogotka viška (14:11), prije toga i plus četiri (13:9). Deset minuta prije kraja su prvi put na plus pet (22:17). Na kraju Dalmatinka - Zrinski 19:25.

Prva je to pobjeda sastava iz Čakovca u gostima ove sezone. Lea Vukojević tradicionalno je bila najbolji strijelac Zrinskog. U Pločama je postigla 11 pogodaka.

Dalmatinka je protiv Zrinskog igrala u sastavu: Petra Sršen, Anđela Domić, Lucija Galov, Anđela Lovrić, Lana Jarak (2), Anđela Sušak (1), Anđela Zelić, Ema Barbir (2), Magdalena Žderić (1), Martina Šendo, Josipa Oršulić (4), Gabrijela Čupić, Nera Cvijanović, Andrea Klarić (3), Antonija Krilić (6) i Andrijana Vlatka Jelčić (12 obrana).
Semafor
Rezultati 6. kolo: Sinj – Murvica 34:25, Podravka Vegeta – Umag 33:21, Split 2010 – Lokomotiva 19:29, Bjelovar – Virovitica 44:31, Dalmatinka – Zrinski 19:25, Koka – Dugo Selo 34:25, Osijek – Sesvete Agroproteinka 25:25.

Podravka Vegeta, Lokomotiva i Bjelovar vode sa svih šest pobjeda, Dalmatinka je jedanaesta u konkurenciji 14 klubova s tri boda (pobjeda, remi i četiri poraza). U 7. kolu ekipa iz Ploča gost je Umaga, koji ima 4 boda (dvije pobjede i četiri poraza). Zrinski je odigrao utakmicu manje. Ima 5 bodova (dvije pobjede, jedan remi i dva poraza).

24. travanj 2024 03:34