RukometPRVA HRVATSKA LIGA RUKOMETAŠICA

BJELOVAR ODNIO BODOVE IZ PLOČA Odlično prvo poluvrijeme Dalmatinke, ali ne i drugo...

Piše Branko Kulidžan
14. rujna 2019. - 22:57
Dalmatinka nije uspjela dobiti Bjelovar kod kuće na startu nove sezone u Prvoj hrvatskoj ligi rukometašica. Iako je vodila u prvom poluvremenu s 10:5 te otišla na odmor s dva pogotka viška (12:10), na kraju 24:20 za gošće, trećeplasiranu ekipu prošle sezone. Domaće su realizirale pet od devet sedmeraca...

Prvi strijelac Dalmatinke u 1. kolu bila je Antonija Krilić sa šest pogodaka, jedan manje je postigla Magdalena Žderić, zatim Josipa Oršulić četiri, Andrea Klarić i Lana Jarak po dva te jedan Ema Barbir. Andrijana Vlatka Jelčić je imala deset obrana. Još su pod vodstvom Ivana Jerkovića igrale Petra Sršen, Lucija Galov, Anđela Lovrić, Anđela Suša, Anđela Zelić, Marina Šendo, Iva Žderić i Anamarija Nikolac.

S druge strane prvo ime Bjelovara i utakmice bila je vratarka Karmela Pokopac s 19 obrana, dok je prvi strijelac gošći bila Slavica Šuster sa sedam pogodaka. Bjelovar je iskoristio sva tri sedmerca.
Sad u Varaždin
U 2. kolu Dalmatinka je gost Koke u Varaždinu. Ukupno je 14 sastava u Prvoj HL u sezoni 2019./20.

20. travanj 2024 02:47