RukometPRVA HRVATSKA LIGA JUG RUKOMETAŠA

KARLOVAC USPIO ŠTO NIJE NITKO Zaustavljen sjajan niz Dubrovnika

9. prosinca 2018. - 13:48
Zaustavljen je sjajan niz rukometaša Dubrovnika, koji je bio bez poraza u prvih deset kola u kojima je ostvario čak devet pobjeda i stekao pet bodova prednosti u odnosu na konkurente u borbi za prvo mjesto, koje vodi u Premijer ligu. Derbi 11. kola južne skupine Prve hrvatske lige pripao je drugoplasiranom Karlovcu, koji je pred 500 gledatelja u svojoj dvorani bio bolji s 27:24. Karlovac sad za Dubrovnikom zaostaje tri boda.

– Čestitam Karlovcu na zasluženoj pobjedi. Mi smo napravili nekoliko grešaka od 45. minute kad smo se približili na dva razlike, a što su domaći igrači znalački iskoristili – rekao je za kaportal.rtl.hr trener Dubrovnika Silvijo Ivandija.

U izvješću s utakmice na kaportal.rtl.hr stoji kako je Karlovac od samog početka bio u vodstvu, a u 16. minuti je nakon kontre Šnajdera stigao je do 3 razlike (7:4). U 24. minuti Dubrovčani se približavaju gol razlike (9:8, 10:9 i 11:10). Domaći igrači odlično odigravaju završnicu prvog dijela. S tri gola podižu prednost na 3 razlike (14:10 i 14:11). U nastavka susreta Karlovac u dva navrata dolazi na 4 gola razlike (15:11 i 16:12). Petnaestak minuta prije kraja ulaze u igračku krizu pa gostujuća momčad u 43. minuti poravnavaju na 17:17. U 50. minuti Begić i Sudarić postižu gol za svoju momčad, a Ćelić podiže vodstvo Karlovca na 4 razlike (23:19). U 56. minuti je 24:22, a tada na scenu stupa kadetski reprezentativac Karlovca Ivan Rukavina koji postiže 2 gola (25:22, 26:23), a u posljednjoj minuti iznuđuje i sedmerac za Karlovac kojega uspješno realizira Šnajder. Gosti više nemaju vremena dostići vodstvo Karlovca koji zaslužno pobjeđuje i osvaja bodove.

Karlovac je realizirao sva tri sedmerca, a Dubrovnik svih pet, i to svih pet Maro Dabelić. Domaćin je imao 16 minuta isključenja, a Dubrovnik 12 minuta. Dubrovnik je derbi igrao u sastavu: Luka Morović, Marino Knez, Leo Brnin (2), Anes Avdić, Teo Putica (1), Nikša Bušlje (1), Luka Bevanda (5), Maro Dabelić (5), Kristijan Janđel  (5 obrana), Zvonimir Srna (4), Sandro Zujić (2), Toni Barišić (3 obrane), Tomislav Radić, Hrvoje Lončarica (4).
Nastavak 16. veljače 2019.
Metković Mehanika je upisala treći poraz. Izgubila je 30:26 u gostima od Kozale te je ostala na 14 bodova. Metkovci su prvi dio zaključili na petom mjestu sa šest pobjeda, dva remija i tri poraza.

Prvenstvo se nastavlja 16. veljače 2019. godine. Dubrovnik je u 12. kolu gost Kozale, a Metković Mehanika je gost Mornara iz Crikvenice, koji je šesti s 12 bodova.

19. travanj 2024 16:46