Sport Rukomet

DERBI 10. KOLA PRVE HRVATSKE LIGE - JUG RUKOMETAŠA: RKHM DUBROVNIK - RIBOLA KAŠTELA 24:21

OVACIJE ZA DUBROVNIK, VIDI SE PREMIJER LIGA Dobio derbi, osigurao naslov jesenskog prvaka i pobjegao konkurentima!

RKHM Dubrovnik je jesenski prvak. Osigurao je to kolo prije kraja, i to pobjedom kod kuće 24:21 protiv izravnog konkurenta, Ribola Kaštela. U 10. kolu ostvario je svoju devetu pobjedu, bez poraza je i sad je u utrci za plasmanom u Premijer ligu, najveći rang, na plus pet od prvih pratitelja, a tu su uz Ribolu Kaštela još Karlovac i Metković Mehanika. Metkovci su dan prije dobili kod kuće Karlovac s 29:23, te dokazali kako je poraz od Ribola Kaštela kolo prije sa 14 razlike bio samo jedan loš dan.

Upravo su to priželjkivali rukometaši Dubrovnika uoči 10. kola, da odu na plus pet u odnosu na konkurente, ali im je najvažnije bilo da oni ostvare pobjedu. Do nje nisu stigli lako. Ribola Kaštela je serijom 3:0 otišla na odmor s pogotkom viška (10:9), a početkom nastavka taj svoj niz nastavila te je vodila s dva razlike (11:9). Još je jednom imala plus dva (12:10).

Nakon toga kreće domaćin. Zvonimir Srna je u 38. minuti doveo ponovno Dubrovnik u vodstvo (14:13), koji je u prvom poluvremenu vodio s 5:4 te 9:7. Potom je Maro Dabelić bio još jednom siguran realizator sedmerca za 15:13, a nakon pogotka Ribola Kaštela, Dubrovnik je s tri pogotka u nizu stigao do plus 4 (18:14/Dabelić dva iz sedmerca, Tomislav Radić iz daljine). U 47. minuti Hrvoje Lončarica donosi plus pet. U 54. minuti trener Dubrovnika Silvijo Ivandija pri rezultatu 22:18 za Dubrovnik šalje na vrata Luku Morovića, koji brani sedmerac. Isto je napravio i kolo prije u Splitu protiv Splita. U zadnju minutu se ušlo s vodstvom Dubrovnika 24:21, te je bilo jasno tko će slaviti.

Ustali su u zadnjoj minuti gledatelji sa svojih mjesta. Dubrovnik je zaslužio ovacije s tribina…

Kapetan Maro Dabelić je postigao devet pogodaka od čega osam iz sedmeraca (realizirao ih je sve). Zvonimir Srna je postigao pet, Hrvoje Lončarica četiri, Tomislav Radić tri, a po jedan pogodak Leo Brnin, Luka Bevanda i Sandro Zujić.

U posljednjem kolu prvog dijela RKHM Dubrovnik je gost Karlovca, a uoči tog derbija: RKHM Dubrovnik prvi s 19 bodova, Ribola Kaštela, Karlovac i Metković Mehanika na drugom mjestu sa 14 bodova...