RukometEUROPSKO PRVENSTVO RUKOMETAŠICA

LOŠE OTVARANJE Hrvatska poražena od Španjolske

2. prosinca 2018. - 11:31
Porazom od Španjolske 25:18 Hrvatska je počela nastup na Europskom prvenstvu rukometašica u Francuskoj. U drugoj utakmici skupine 'C' Nizozemska je pobijedila Mađarsku s 28:25.

Loš je bio početak naših rukometašica. Španjolska je prvo poluvrijeme dobila s 15:5 pred 4.470 gledatelja u L'Axome areni u Montbéliardu. Naše u nastavku nisu dozvolile da Španjolska ostvari rekordnu pobjedu na Eurima (2016. godine bila je bolja od Slovenije s 12 razlike - 30:18).

- Ako imate 21 tehničku pogrešku u prvom dijelu, mislim na promašaje i izgubljene lopte, onda je jasno da na ovom nivou natjecanja ne smijemo imati tolike oscilacije i padove - rekao je izbornik hrvatskih rukometašica Nenad Šoštarić.

U sastavu hrvatske reprezentacije su tri igračice iz Dubrovačko neretvanske županije: vratarka Tea Pijević iz Stabline pokraj Ploča, Metkovka Marina Glavan i Dubrovkinja Kristina Prkačin. Pijević je imala 5 obrana, Glavan je postigla jedan pogodak.

U 2. kolu, u ponedjeljak, 3. prosinca, Hrvatska igra protiv Mađarske, a u srijedu, 5. prosinca, suparnik je Nizozemska.
20. travanj 2024 09:52