Sport Rukomet

RUKOMET

PRVA HRVATSKA LIGA - JUG (M) Dubrovniku petica!

RUKOMET
Pljeskalo se u Gospinom polju rukometašima Dubrovnika. Dobili su i Trogira (25:23), te su i dalje na stopostotnom učinku u južnoj skupini Prve hrvatske lige. Ne može se nitko drugi pohvaliti s istim učinkom u prvih pet kola, te je momčad Silvija Ivandije usamljena na vrhu sa svih 10 bodova.

Teo Putica je iz sedmerca nakon sedam minuta igre doveo prvi put u vodstvo Dubrovnik, koji je napravio seriju 3:0 za 4:3. Trogir je vodio 2:0, prvi pogodak za domaćina postigao je Zvonimir Srna nakon tri i pol minute igre. Drugi i treći Luka Bevanda i Maro Dabelić za 3:3. Trogir je potom jurio zaostatak. Izjednačio je na 4:4 i 5:5, a kad je domaćin iskoristio drugi napad za otići na 7:5, gost se više nije vratio iz minusa. Što više, Dubrovnik je nakon 5:5 napravio novu seriju 3:0 te poveo s 8:5.

Sjajan je Zvonimir Srna, te je u 17. minuti prvi put plus 4 za Dubrovnik(10:6). Vrlo brzo i drugi put (11:7), a treći put i prvom dijelu u 29. minuti (15:11). Na odmor je domaćin otišao s tri pogotka viška (15:12).

Hrvoje Lončarica je otvorio nastavak pogotkom (16:12), a Toni Barišić obranom, desetom, nakon čega je Srna postigao svoj sedmi pogodak te je prvi put domaćin imao pet razlike (17:12). Trogir se vrlo brzo vratio na minus tri (17:14), a kako je nastavio svoj niz u 37 minuti je bio na minus dva (17:15). Srna je prekinuo seriju gostiju (18:15), Barišić je upisao novu obranu… ipak, Trogir je još jednom na minus dva (18:16), ali sad ne da Lončarica da priđe bliže (19:16), zatim dva puta Anes Avdić (20:17 i 21:18), koji je svojim trećim pogotkom vratio Dubrovnik na plus četiri (22:18). Potom Srna pogađa dva sedmerca te drži plus četiri (23:19 i 24:20). Dubrovnik s igračem više u 56. minuti prima pogodak (24:21), a u 58. minuti, kad je zaradio nove dvije minute s igračem više, Srna iz igre postiže svoj jedanaesti pogodak (25:22). U posljednjoj minuti Trogir je novim pogotkom ublažio poraz.

Toni Barišić je imao 15 obrana, Zvonimir Srna je postigao 11 pogodaka…

U 6. kolu Dubrovnik je gost Mehanike Metković, prvog pratitelja, koja se jedina još može pohvaliti da ne zna za poraz  i koja ima boda manje (četiri pobjede i jedan remi). Karlovac je treći s 8 bodova (četiri pobjede i jedan poraz),od četvrtog do šestog mjesta su Ribola Kaštela, Hrvatski dragovoljac i Kozala, koji imaju po 6 bodova (tri pobjede i dva poraza). Zatim sedmi je Trogir s dvije pobjede i tri poraza, a taj učinak imaju Biograd i Buzet. Mornar ima 2 boda, Solin jedan, a Split je posljednji bez boda.