RukometRUKOMET

PRVA HRVATSKA LIGA (Ž) Dalmatinka (opet) pobijedila!

28. listopada 2018. - 23:54
Nova pobjeda rukometašica Dalmatinke, i to druga gostujuća ove sezone u Prvoj hrvatskoj ligi. 'Malene' su s 30:21 bile bolje u Osijeku od istoimenog domaćina, te su sa četiri pobjede i dva poraza na diobi trećeg mjesta. Na prve dvije pozicije su Podravka Vegeta i Lokomotiva sa stopostotnim učinkom s tim što je Podravka Vegeta zbog nastupa u Ligi prvaka odigrala unaprijed dvije utakmice, te ima osam pobjeda, a Lokomotiva šest.

Osijek je ostao na začelju i bez osvojenog boda. Prvi strijelac Dalmatinke u Osijeku bila je Renata Kežić s 8 pogodaka, Magdalena Žderić je postigla 6, a po pet Ema Barbir i Andrea Klarić. Vratarka Andrijana Vlatka Jelčić imala je 12 obrana.

U 7. kolu ekipa trenera Ivana Jerkovića dočekuje u subotu, 3. studenog, u Pločama ekipu Bjelovara, koja je peta sa 7 bodova (tri pobjede, remi i dva poraza).

6. KOLO Osijek – Dalmatinka 21:30
OSIJEK
Dvorana Zrinjevac. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (oba Zagreb).
OSIJEK: Putnik (2), Daidžić, Hren (4), Ljubas, Šoš, Zirn (4), Dragojević (4), Borac (2 obrane), Prskalo (1), Jeršek (1), Zagorščak (1), Barišić (3 obrane), Špoljarić, Damjanović (1), Brkić (1 obrana), Frančić (3).
DALMATINKA: Jarak (3), Kežić (8), Zelić (2), Barbir (5), Marinović (2 obrane), M. Žderić (6), Radoš, Oršulić, Krilić, I. Žderić (1), Nikolac, Klarić (5), Jelčić (12 obrana).
Sedmerci: Osijek 4/3, Dalmatinka 5/5
Isključenja: Osijek 10 minuta (Zagorščak 2+2, Frančić 2+2, Jeršek 2), Dalmatinka 6 minuta (Zelić 2, Barbir 2, Klarić 2).
25. travanj 2024 10:17