RukometRUKOMET

Prvi bodovi za Dalmatinku na otvaranju prvoligaškog natjecanja

Piše Branko Kulidžan
16. rujna 2018. - 01:11
Na otvaranju prvoligaške sezone rukometašice Dalmatinke u Domu športova u Pločama pred nešto više od 200 gledatelja pobijedile su sa 20:17 rukometašice Zrinskog iz Čakovca.U utakmici koja je obilovala dobrim i atraktivnim dodavanjima i pogodcima "malene" su dale do znanja da će bodovi ostati u Pločama. Od prve minute krenule su organizirano i čvrsto te povele sa tri pogodka razlike nedajući gošćama da dođu do izjednačenja. U prvom poluvremenu pred kraj imale su prednost od čak 6 pogodaka razlike (11:5), da bi na odmor otišle sa četiri pogodka, rezultatom 11:7. U drugom dijelu goće su zaigrale agresivnije i došle sredinom drugog poluvremena na samo jedan pogodak prednosti (11:10), (13:12), 14:13), ali domaće sigurnom obranom nisu dozvolile iznenađenje i utakmicu završile u svoju korist i tako upisale zasluženu pobje du i prv e bodove.
Za Dalmatinku su postigle Renata Kežić i Anđela Zelić po 6 pogodaka, Magdalena Žderić, Lana Jarak i Anamarija Nikolac po 2, Ema Barbir i Marija Radoš po 1 pogodak, dok su još igrale Andrijana Vlatka Jelčić 13 obrana, Antonija Rotim, Klara Arar, Lucija Cvijanović, Petra Marinović, Josipa Oršulić, Matea Krilić, Iva Žderić, Andrea Klarić, trener - Ivan Jerković.
U 2.kolu 23.rujna (subota) Dalmatinka ide u goste Trešnjevki(Zagreb).
18. travanj 2024 03:41