RukometRUKOMET

DUBROVNIK NA FESTI MLADOG RUDARA 'Čestitamo prvaku uz želju da se u sezoni 2019./20. nađemo skupa u Premijer ligi!'

7. svibnja 2018. - 07:58

Poraz rukometaša Dubrovnika na kraju sezone u južnoj skupini Prve hrvatske lige, i to u Labinu od prvaka i novog premijer ligaša, Mladog Rudara. Pred tisuću su gledatelja Mladi Rudar je bio bolji s 33:25. Do pobjede je stigao u nastavku. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Dubrovniku, koji je u nekoliko navrata imao po tri pogotka prednosti.

U nastavku, u koje se ušlo s prednošću Dubrovnika 16:14, Mladi Rudar je napravio 8:0. U prilog mu je išlo isključenje na dvije minuta, drugo, Zvonimira Srne, a potom crveni karton Lea Brnina. Nakon što je domaćin poveo s 22:16, bilo je jasno kako bodovi ostaju u Labinu.

- Odigrali smo jednu stvarno dobru utakmicu, napadači odličnu u prvom poluvremenu u kojem smo postigli 16 pogodaka. U nastavku, par loših sudačkih odluka, koje su dovele domaćina do 22:16 i odlučile utakmicu. Međutim, nećemo o tome jer je ovo bila rezultatski nevažna utakmica budući je Mladi Rudar kolo prije osigurao prvo, a mi treće mjesto. U Labinu je bila prekrasna atmosfera. Puna dvorana. Čestitamo Mladom Rudaru. Želimo im puno sreće u Premijer ligi te se nadamo da ćemo mi ovo isto ostvariti iduće sezone te u sezoni 2019./20. opet igrati skupa s Mladim Rudarom, ali u najvišem rangu – rekao je Ante Lagator, trener Dubrovnika.

Dubrovnik je neporažen ove sezone kod kuće (devet pobjeda i dva remija), dok je u gostima ostvario četiri pobjede i sedam poraza. Uoči početka utakmice u Labinu kapetan Dubrovnika Maro Dabelić uručio je umjetničku sliku Mladom Rudaru. Dubrovački klub je čestitao labinskim rukometašima na osvojenom prvom mjestu i plasmanu u Premijer ligu.

MLADI RUDAR – RKHM DUBROVNIK 33:25 (14:16)
Dubrovnik je u Labinu pod vodstvom trenera Ante Lagatora igrao u sastavu: Toni Barišić, Luka Morović, Leo Brnin (2), Zvonimir Srna (7), Teo Putica, Luka Prnjat, Mateo Crnčević, Luka Bevanda (7), Maro Dabelić, Paolo Bašica, Tomislav Radić (4), Hrvoje Lončarica (3) i Ivan Dobrić (3).

1. Mladi Rudar 37 bodova, 2. Split 33 boda, 3. RKHM Dubrovnik 28 bodova, 4. Hrvatski dragovoljac 28 bodova, 5. Buzet 23 boda, 6. Ribola Kaštela 23 boda, 7. Kozala 21 bod, 8. Metković 1963. 20 bodova, 9. Biograd 15 bodova, 10. Solin 13 bodova, 11. Vodice 13 bodova, 12. Pećine 10 bodova.

24. travanj 2024 19:39