RukometRUKOMET

PRVA HL - JUG Pjesma u Gospinom polju, Dubrovniku derbi protiv Hrvatskog dragovoljca!

17. veljače 2018. - 20:59

Nisu uspjeli prije sedam dana, lider, Mladi Rudar je uzeo bod u Gospinom polju (20:20), ostao na vrhu te i dalje jedini neporaženi sastav u južnoj skupini Prve hrvatske lige, ali jesu sedam dana poslije, na startu drugog dijela sezone. U novom derbiju, novoj utakmici kod kuće, rukometaši Dubrovnika su dobili Hrvatski dragovoljac s 28:21 te stigli do sedme pobjede i petnaest bodova na svom kontu. Sad Hrvatski dragovoljac ima tri više na trećem mjestu. Mladi Rudar je nakon gostovanja u Dubrovniku zadržao sedam bodova prednosti, Split je imao uoči ovog vikenda šest više…

Dubrovniku je igrala jedino pobjeda protiv Hrvatskog dragovoljca za održati san o Premijer ligi na životu. Uoči utakmice je zvao navijače, doslovno ih molio za podršku, ali isto kao i klub iz Dugog Rata, koji je organizirao putovanje svojih navijača na derbi u Gospino polje. I oni su željeli više, 'zapalili' su se nakon pobjede protiv Ribola Kaštela prošlog vikenda.

Na kraju ni jedni, a ni drugi nisu bili sami u Gospinom polju. Hrvatski dragovoljac je doputovao s 50-ak navijača. Domaćih je bilo oko tristo. Iako je početak, kao i prije sedam dana, bio loš za Dubrovnik, 4:0 je poveo Hrvatski dragovoljac, domaći se ni ovaj put nisu predali. Obrana po obrana, pogodak po pogodak. Na poluvremenu su imali pogodak zaostatka (Hrvatski dragovoljac je pogodio u posljednjoj sekundi), a u nastavku su bili sjajni. I u obrani, i u napadu te se na kraju utakmice pjevalo, plesalo...

Dubrovnik za sedam dana ide u Rijeku (Pećine). Sve je i dalje isto. Igra mu samo pobjeda. Još je deset kola do kraja. Još je 20 bodova u igri.

19. travanj 2024 15:08