RukometRUKOMET

FOTO / DERBI PRVE HL - JUG Dubrovnik imao napad za pobjedu, nije pogodio, Mladi Rudar i dalje neporažen

Piše i snimio: Tonči Vlašić
10. veljače 2018. - 23:50

Dvadeset sekundi prije kraja Dubrovnik je imao napad za pobjedu, ali nije uspio. Ostalo je 20:20 u derbiju 11. kola Prve hrvatske lige - jug rukometaša. Mladi Rudar je i nakon gostovanja u Gospinom polju neporažen. Prvi dio sezone zaključio je s devet pobjeda i dva remija. I dalje momčad iz Labina ima sedam bodova više od Dubrovnika, koji je šest utakmica dobio, četiri izgubio. Ovo mu je prvi neodlučan rezultat ove sezone.

Početak derbija loš za domaćina. Gosti su vodili s 5:0. Dubrovnik je prvi pogodak postigao na isteku devete minute utakmice (Zvonimir Srna). Vodio je Mladi Rudar još u četiri navrata s pet pogodaka razlike (6:1, 7:2, 8:3 i 9:4), a tada Dubrovnik radi 5:0, na vratima Dubrovnika je odličan Kristijan Janđel, te je u 21. minuti rezultat izjednačen (9:9). Dubrovnik prvi put vodi s 11:10. Na isteku prvog poluvremena imao sedmerac za novo vodstvo. Zvonimir Srna nije uspio.

Nastavak derbija bolje otvaraju gosti. Vode s 13:11. Potom 3:0 domaćina, koji pogotkom Tea Putice u 38. minuti vodi sa 14:13. Zvonimir Srna u 40. minuti pogađa za 15:14. Bilo je to posljednje vodstvo domaćina. Gosti su vodili sa 17:15. Tomislav Radić je u 48. minuti izjednačio na 18:18. Potom nova dva pogotka Mladog Rudara, koji je posljednji, 20. pogodak na utakmici postigao 9 minuta i 20 sekundi prije kraja. Dubrovnik je svoj 19. pogodak postigao kad je na semaforu pisalo 57:58, a minutu poslije, dakle, minutu i dvije sekunde prije kraja Leo Brnin je izjednačio na 20:20. Potom napad gostiju, koji je završio neuspješno 20 sekundi prije kraja utakmica. Dubrovnik tada kreće u napad za pobjedu, ali nije uspio uputiti udarac prema vratima Mladog Rudara...

Dubrovnik nije realizirao ukupno tri sedmerca.

U 12. kolu, prvom drugog dijela, Dubrovnik dočekuje Hrvatski dragovoljac, koji je treći sa 16 bodova i utakmicom manje. Gost je u nedjelju 11. veljače, Ribola Kaštela, koja je peta s 11 bodova. Split je drugi sa 17 bodova i utakmicom manje (Buzet kod kuće u nedjelju, 11. veljače). Mladi Rudar na prvom mjestu ima 20 bodova, RKHM Dubrovnik je četvrti s 13 bodova u konkurenciji 12 klubova. Metković 1963., koji je prvi dio zaključio na osmom mjestu s 10 bodova, u nedjelju, 11. veljače s početkom u 18 sati, dočekuje Vodice, koje su desete s 5 bodova.

RKHM Dubrovnik – Mladi Rudar 20:20
RKHM Dubrovnik je pod vodstvom Ante Lagatora i Antonia Lončarice igrao protiv Mladog Rudara u sastavu: Luka Morović, Leo Brnin (3), Admir Ćustović, Teo Putica (2), Nikša Bušlje (1), Luka Bevanda (4), Maro Dabelić (3), Zvonimir Srna (5), Kristijan Janđel, Marko Domjanić, Kajo Cikatić, Toni Barišić, Tomislav Radić (2), Hrvoje Lončarica, Mateo Crnčević i Ivan Dobrić.

20. travanj 2024 12:01