RukometRUKOMET/PRVA HL

DUBROVNIK NE SILAZI S VRHA Saračević hvali momčad: 'Kako su ovo izvukli, svaka im čast!'

14. studenog 2016. - 02:34

Kako su ovo izvukli, svaka im čast – istaknuo je Zlatko Saračević, trener RKHM Dubrovnik, koju minutu nakon utakmice. Pohvalio svoje igrače, a oni su dobili s 28:25 Hrvatski dragovoljac u Omišu te su i dalje bez poraza i na vrhu Prve hrvatske lige. Nastavio se niz dubrovačke momčadi, koja nije imala lagan zadatak. Bez obzira na činjenicu kako im je suparnik pretposljednji, dobro ih je namučio. U 47. minuti Saračević je bio primoran zatražiti minutu odmora. Točno 13 minuta prije kraja Hrvatski dragovoljac je s dva pogotka u nizu otišao na plus tri (22:19).

Dubrovnik je u Omišu, novoj dvorani, koja je poznata po tome što je u njoj zabranjeno korištenje rukometnog ljepila, vodio s 1:0, 2:1, 8:7 i 9:8 te na novo vodstvo čekao tu sjajnu završnicu kada je sa 4:0 zaključio utakmicu i otišao kući pjevajući. U 52. minuti je uspio izaći iz minusa, izjednačio je na 23:23, u 53. minuti na 24:24, a u 56. minuti je počeo svoj niz, izjednačio na 25:25 pogotkom Zvonimira Srne, a potom je Rudolf Ćužić tri i pol minute prije kraja pogodio za vodstvo 26:25. Obranio se Dubrovnik na ulasku u posljednje tri minute, zatim je, kad su suci podigli ruku, Anes Avdić proigrao Hrvoja Lončaricu za 27:25. Isti igrač je svojim petim pogotkom potpisao konačnih 28:25. Istaknuo se u završnici vratar Hrvoje Meštrić. Obranio je sedmerac, ostao potom na vratima te s još dvije obrane bacio u očaj domaćina (ukupno 7 obrana)...

Luka Bevanda je u nastavku dva puta sjajno pogodio s krila kad se hvatao domaćin, Ćužić je bio prvi strijelac Dubrovnika s 8 pogodaka, Zvonimir Srna je dao 5, Anes Avdić 4, Tomislav Radić, Teo Putica, Nikša Bušlje i Kajo Cikatić po jedan.... još su u Omiš bili Leo Brnin, Maro Dabelić, Antonio Obradović, Hrvoje Marušić, Kristijan Janđel (9 obrana) i Damir Viteškić, pomoćni trener Vide Vlahić i tehniko Aldin Hajdarović.

Split je nadigrao Solin (26:19), Mladi Rudar je uzeo bodove u Crikvenici (28:25), Metković 1963. je iznenadio u Buzetu (26:23), Biograd u Zadru (23:20), a Kozala je dobila Karlovac kod kuće (31:24) te Dubrovnik ima sad dva boda prednosti u odnosu na prve pratitelje (Mladi Rudar i Split). U idućem kolu prvi igra protiv posljednjeg u Gospinom polju. RKHM Dubrovnik dočekuje Crikvenicu.