Ostalostreljaštvo

Gorša i Maričić peti i šesti u finalu malokalibarske puške, u disciplini trostav, Kinez Zhang postavio novi svjetski rekord

2. kolovoza 2021. - 10:54

Najbolji hrvatski strijelac Petar Gorša ostvario je svoj najbolji olimpijski plasman osvojivši peto mjesto u finalu gađanja malokalibarskom puškom, u disciplini trostav, dok je u svom debiju na OI Miran Maričić osvojio šesto mjesto, a naslov olimpijskog pobjednika s novim svjetskim rekordom u finalu (466,0 krugova) pripao je Kinezu Changhongu Zhangu.

Nakon prve serije klečeći Maričić je bio na diobi petog mjesta, a Gorša na sedmoj poziciji. Poslije druge serije Gorša je ostao sedmi (100,7), a Maričić je pao na osmo (100,5). U tim su se pozicijama zadržali na kraju klečećeg stava - Gorša sa 151,1 krugova, a Maričić sa 150,2.

Vodeći je bio 21-godišnji Kinez Changhong Zhang sa 155,6, a samo jednu desetinku lošiji bio je Bjelorus Juri Ščerbacevič. Na trećem mjestu je bi...

25. travanj 2024 12:26