OstaloKOŠARKA

EUROLIGA Anadolu Efes uzvratio Barceloni za poraz u Istanbulu te pobjegao

11. siječnja 2020. - 00:10
Barcelona nije uspjela još jednom dobiti Anadolu Efes, koji je uzvratio sastavu iz Blaugrane za poraz u Istanbulu na startu sezone. U Barceloni je Anadolu Efes slavio s 86:82.

Zanimljiva je bila derbi utakmica 18. kola. Sastav iz Istanbula vodio je sa 66:58 na početku posljednje četvrtine, koju je domaćin otvorio sa 14:0! Anadolu Efes je u zadnjoj četvrtini prvi put pogodio koš domaćina iz slobodnih bacanja (Shane Larkin) pet minuta i 17 sekundi prije kraja.

Barcelona je do posljednje četvrtine vodila samo jednom – 32:31 - u drugoj četvrtini. Anadolu Efes je utakmicu otvorio s 5:0, te jednu dvoznamenkastu prednost imao u prvih 10 minuta - 22:12. U trećoj četvrtini Barcelona je izjednačila na 48:48, ali nakon toga 62:54 i već spomenutih 66:58 za Anadolu Efes. Barcelona je u zadnjoj četvrtini imala plus 7 (75:68), ali Anadolu Efes se vratio te izjednačio na 79:79 102 sekunde do kraja, a nakon toga i poveo s 82:79. Nikola Mirotić je tricom 42 sekunde do kraja poravnao na 82:82, ali do kraja 4:0 Anadolu Efesa.

Ante Tomić je igrao samo 8 minuta, bez šuta, u statistici jedna osvojena i jedna izgubljena lopta. Nikolu Mirotića nije išao šut – 1/8 za dva te 3/8 za tricu. Nije pomoglo ni 20 koševa Brandona Daviesa, ni 15 Malcolma Delaneyja....

Anadolu Efes i Real Madrid su na vrhu s 15 pobjeda i 3 poraza. Barcelona je treća s 13 pobjeda i 5 poraza. Maccabi i CSKA su na diobi četvrtog mjesta s 12 pobjeda i 6 poraza...

FOTO Barcelona je na startu sezone dobila u Istanbulu, 4. listopada 2019., Anadolu Efes sa 74:64
20. travanj 2024 11:22