NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

JESEN OREBIĆU Župa dubrovačka zaustavila Gusara, kakav sjajan kraj prvog dijela Croatije, na niti jednom terenu nije bilo manje od pet pogodaka!

1. prosinca 2019. - 18:10
Dobili su na startu u gostima ŠD Smokvica sa 4:3, a nakon toga odigrali u Vela Luci 1:1 protiv Hajduka 1932., dok su u prvoj utakmici kod kuće bili bolji od ONK Metković s 3:2. Potom su pobijedili u Čibači Župu dubrovačku s 2:1, pa su istim rezultatom kod kuće savladali Slaven. U 6. kolu ostvarili su trijumf u Gabrilima kod aktualnog prvaka: Croatia je povela 1:0, ali na kraju je bilo 3:1 za njih. U 7. kolu, sudaru neporaženih, savladali su Žrnovo s 3:0 nakon čega su nanizali tri remija – 1:1 u Krvavcu protiv Maestrala, 2:2 kod kuće protiv Gusara te 1:1 na Grudi protiv Sokola. Sad su u posljednjem kolu dočekali Konavljanin te pobijedili s 5:1 – nogometaši Orebića su jesenski prvaci Prve županijske nogometne lige. Jedina su neporažena momčad prvenstva, koja je dobila sedam od ukupno jedanaest utakmica.

Na Trstenici se najviše pljeskalo Ivanu Kordiću, koji je u prvom poluvremenu bio dvostruki strijelac te asistent. Pogađao je u 4. i 12. minuti, škaricama je zatresao mrežu Konavljanina za 2:0, a u 39. minuti je proigrao za 3:0 Ivana Rosa, koji je u nastavku bio strijelac za 4:0 u 73. minuti. Dvije minute poslije kazneni udarac za Konavljanina realizirao je Davorin Krešić, a za konačnih 5:1 momčadi trenera Zorana Sliškovića pogodio je u 84. minuti Tonko Kapiteli.

U Čibači Župa dubrovačka je slavila protiv Gusara s 3:2. Nakon prvih 45 minuta imala je vodstvo 2:0. Oba pogotka za postigao je Matej Perić. Prvi put je Luku Benića, vratara Gusara, savladao u 31., a drugi put u 45. minuti. U 34. minuti sudac Ante Kosor je pokazao na kazneni udarac za Gusar, bio je mišljenja da je netko od domaćih igrača igrao rukom u kaznenom prostoru, ali nakon razgovora s prvim pomoćnikom Matom Obšivačem poništio je odluku. Naravno, to se nije svidjelo 'Žutima' iz Komina. Domaćin je na početku nastavka imao velike prilike za novi pogodak: Benić je oslično obranio u 53. minuti udarac Iva Jovanovića, a u 56. minuti Velimir Kajba je promašio, poslao loptu visoko preko gola. Gusar je prvu veliku priliku u nastavku imao u 64. minuti, međutim, Anđelko Babić, dojam je, nije najbolje zahvatio loptu te je njegov udarac glavom zaustavio Faris Sarić, vratar Župe dubrovačke. Frane Jerković je u 73. zatresao okvir gola domaćina, a u 78. minuti Ivan Medak je bio spretan na drugoj stativi te je zakucao loptu u mrežu Župe dubrovačke za 2:1. U 85. minuti nova radost domaćina. Perić je asistent, a Kristijan Prkut strijelac. Sa 17, 18 metara naciljao je donji desni kut Babića. Dvije minute poslije Frane Jerković je iz kaznenog udarca postigao drugi pogodak za Gusar. U 90. minuti domaći su pogledavali prema sucu Kosoru nakon što je Viktor Lekaj pao u kaznenom prostoru gostiju, a u sudačkoj nadoknadi, posljednji pokušaj Gusara, zaustavio je Sarić.

U Metkoviću su domaći 'crveno bijeli' dobili Sokol sa 4:1. Tonći Jerković je pogodio u 14. minuti za 1:0 vodstvo domaćina, koji je do 2:0 stigao tri minute poslije kad je Mario Popić realizirao kazneni udarac. U 36. minuti Stijepo Čupić je strijelac za Sokol. U nastavku nova dva pogotka ONK Metković. U 53. minuti mrežu Sokola je zatresao Ante Sokol, a tri minute poslije drugi put je strijelac za domaćina Tonći Jerković.

Najbolji završetak jeseni imala je Croatija, koja je u svojim Gabrilima sa 7:0 dobila Žrnovo. Momčad Frane Lojića je u zadnjih 270 minuta ostvarila sve tri pobjede uz pogodak razliku 13:0 te je kraj jeseni dočekala kao prvi pratitelj Orebića. Strijelci za Croatiju protiv Žrnova bili su Domagoj Ljubišić u 4. i 71. minuti, Damir Hodžić u 5. i 42. minuti, Josip Zadro u 17. minuti, te Vlaho Grbešić u 55. iz kaznenog udarca i u 60. minuti.

U Smokvici slavlje domaćina, koji je dobio otočki ogled protiv Hajduka 1932., i to sa 4:1. Ivica Grbeša je bio strijelac u 10. minuti za 1:0 vodstvo ŠD Smokvica, koja je svoj niz nastavila u nastavku utakmice – Željko Franić je pogađao u 47. i 53. minuti, a Nedo Mušić u 68. minuti za 4:0. Poraz Hajduka 1932. ublažio je Igor Žuvela u 72. minuti.

Na Gnjilama Slaven je slavio protiv Maestrala sa 4:1. Već nakon prvog poluvremena bilo je 3:0 (Đuro Trković u 11. minuti, Ivan Pulić u 26. minuti iz kaznenog udarca te Zoran Curić u 35. minuti). U nastavku prvo su pogodili gosti (Darko Jerković u 49. minuti), a zatim i domaći (Domagoj Metković u 71. minuti, koji je u igru ušao četiri minute prije).

U posljednjem kolu na četiri od šest terena po pet pogodaka, a na preostala dva šest odnosno sedam. Prosjek pet i pol pogodaka po utakmici!

SEMAFOR Posljednje kolo prvog dijela!
Rezultati 11. kola, nedjelja, 1. prosinca, Smokvica
: ŠD Smokvica – Hajduk 1932. 4:1, Orebić: Orebić – Konavljanin 5:1, Metković: ONK Metković – Sokol 4:1, Čibača: Župa dubrovačka – Gusar 3:2, Gruda: Slaven – Maestral 4:1, Gabrili: Croatia – Žrnovo 7:0.
Pogledajte tablicu!
Poredak: 1. Orebić 25 bodova (27:14), 2. Croatia 23 boda (29:9), 3. Gusar 20 bodova (34:16), 4. ONK Metković 20 bodova (20:13), 5. Župa dubrovačka 13 bodova (13:14), 6. Žrnovo 13 bodova (14:21), 7. Sokol 13 bodova (13:19), 8. Slaven 12 bodova (15:15), 9. Maestral 12 bodova (18:22), 10. ŠD Smokvica 11 bodova (15:30), 11. Hajduk 1932. 10 bodova (15:26), 12. Konavljanin 7 bodova (13:27).