NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

SJAJAN POTEZ SMRDELJA ZA RADOST LAPADA Domaći utakmicu otvorili greškama, ali Pločani nisu uspjeli savladati Kristića

30. studenog 2019. - 16:50
Županijski ogled u posljednjem kolu prvog dijela pripao je domaćinu: GOŠK Dubrovnik 1919. dobio je Jadran Luku Ploče pogotkom Antonia Smrdelja u 11. minuti utakmice, te su oba sastava jesen zaključila na učinku od 20 bodova. Pločani su bili opasniji, imali daleko više prilika za pogodak u Dubrovniku, u prvom poluvremenu, u prvih deset minuta, trebali su voditi s 2:0, na kraju prvog poluvremena, gledajući prilike, sa 4:2, pa čak i 5:2. Ali, kad nisu iskoristili svoje prilike...

Redom, počelo je pogreškom Josipa Brkića te je Abel Kalfić, napadač Jadran LP, imao jedan na jedan s Daliborom Kristićem. Izgubio je Kalfić taj dvoboj. Kapetan domaćih je na vrijeme izašao sa svojih vrata, te mu skinuo loptu s noge. Nakon ubačaja iz kuta, u nastavku tog napada Pločana, te gužve u 16-ercu domaćina tukao je Ivan Paponja, ali nije pogodio okvir gola. U 7. minuti nova pogreška obrane domaćih, ovaj put Domagoja Poljaka, te je opet Kalfić išao sam prema Kristiću. Ovaj put je tukao, ali njegov prizemni udarac zaustavio je Kristić. Svaki aut Pločana u polovici terena domaćih bio je opasan zbog Ivana Raiča...

Pločani su u prvih deset minuta utakmice imali još jednu priliku nakon nespretne reakcije domaće obrane, ali ovaj put je loš teren, koji je kumovao svim tim greškama domaćih, onemogućio njih da upute udarac. Potom 11. minuta odluke – odlično je Antonio Smrdelj primio loptu u 16-ercu gostiju, desnom nogom spustio te lijevom uputio udarac. Marko Čagalj, vratar Jadrana LP, nije mogao ništa.

U 14. minuti Toni Žile je tukao s 10, 11 metara nakon ubačaja Balda Cicijelja, te lopte koju mu je glavom spustio Ivo Caput, ali nije pogodio okvir gola. U 28. minuti pljeskalo se Kristiću nakon udarca Paponje. U 31. minuti Cicijelj je uspio uputiti udarac, ali Čagalj nije imao težak zadatak. U 34. minuti Žile je ubacio, Čagalj nije krenuo prema lopti te je na drugoj stativi Cicijelj bio u prilici, ali nije bio uspješan. U 40. minuti Paponje je pokušao, ali nije pogodio okvir gola domaćina, ali jest u 45. minuti Kalfić, međutim, opet je uspješniji bio Kristić.

Drugo poluvrijeme zatvorio se GOŠK Dubrovnik 1919., bilježimo pokušaje Pločana iz daljine, ali bez uspjeha. Prva velika prilika u nastavku bila je kontra domaćih u 76. minuti. Prvo je u prilici bio Marin Sršen, koji nije uspio zahvatiti loptu, ali jest Cicijelj, međutim, istaknuo se Čagalj te spriječio pogodak.

Zaiskrilo je u samoj završnici, a u sudačkoj nadoknadi ljutili su se gosti na suca Matea Budića iz Kaštel Gomilice, međutim, stoji kako se isti oglasio te svirao prekršaj gostiju u napadu prije nego je upućen udarac, koji je odsjeo u mreži GOŠK Dubrovnika 1919. Ukratko, Pločani bolji, Dalibor Kristić odličan na vratima GOŠK Dubrovnika 1919., koji je jednu svoju priliku iskoristio te prvi dio zaključio pobjedom.

SEMAFOR 15. kolo
Posljednje kolo prvog dijela, subota, 30. studenog, Vodice:
 Vodice – Zagora 1:0 Sinj: Junak – Neretvanac 4:2, Metković: Neretva – Zadar 2:2, Split: RNK Split – Uskok 5:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Jadran Luka Ploče 1:0, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Hrvace 4:1, nedjelja, 1. prosinca, Baška Voda: Urania – Kamen, Mravince: Sloga – BŠK Zmaj.

Proljetni dio prvenstva počinje 22. veljače 2020. godine.
Pogledajte tablicu!
1. Junak 30 bodova (28:21), 2. RNK Split 27 bodova (31:18), 3. Hrvace 27 bodova (30:25), 4. Zadar 26 bodova (26:18), 5. Urania (utakmica manje) 25 bodova (25:21),  6. Jadran LP 20 bodova (21:17), 7. Sloga (utakmica manje) 20 bodova (20:21), 8. Uskok 20 bodova (27:30), 9. Primorac (BNM) 20 bodova (23:26), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 20 bodova (18:21), 11. Kamen (utakmica manje) 19 bodova (22:21), 12. Zagora 17 bodova (18:12), 13. BŠK Zmaj (utakmica manje) 17 bodova (20:26), 14. Neretvanac 16 bodova (30:33), 15. Vodice 12 bodova (17:37), 16. Neretva 8 bodova (18:27).

20. travanj 2024 14:37