NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 10. KOLO

SOKOL OREBIĆU NIJE DOZVOLIO DA OSIGURA JESENSKI NASLOV Gusar na dva boda zaostatka od lidera, Konavljanin nije preskočio Smokvicu...

24. studenog 2019. - 17:59
Sokol je 'otkinuo' dva boda Orebiću, koji je s bodom na Gnjilama, bilo je 1:1, stigao do učinka od 22 boda. Momčad s Trstenice je i dalje bez poraza - ostvarila je šest pobjeda i četiri remija. Dva boda manje ima Gusar, koji je u derbiju 10. kola slavio kod kuće sa 4:2 protiv ONK Metković. Gusar je na 20 bodova, ONK Metković ima tri manje, ali i utakmicu manje. Kao i metkovski 'crveno bijeli', tako je i Croatija - pet bodova manje od lidera, tri manje od Gusara, ali ima utakmicu manje. ONK Metković i Croatija su suparnici u toj zaostaloj utakmici.

Croatija je u 10. kolu projurila kroz Vela Luku. Bez pobjednika, rezultatom 1:1 - kao i na Grudi - završio je ogled u Žrnovu između istoimenog domaćina i Slavena. Nije bilo pobjednika ni u Čilipima u derbiju začelja gdje je Konavljanin pobjedom protiv ŠD Smokica mogao pobjeći sa začelja, dok je u Krvavcu Maestral bio uspješniji od Župe dubrovačke pogotkom Ivana Šutala u 81. minuti.

U Vela Luci Hajduk 1932. - Croatia 0:4 - Josip Zadro je pogodio prvi, u 20. minuti, deset minuta poslije kazneni udarac za Croatiju realizirao je Vlaho Grbešić, a u nastavku također dva pogotka gostiju, a niti jedan domaćina, i to je oba postigao Damir Hodžić. Za 3:0 je pogodio u 60., a za konačnih 4:0 u 65. minuti.

Na Gnjilama je Orebić poveo pogotkom Ivana Kordića u 51.- minuti, dok je Sokol izjednačio iz kaznenog udarca, kojeg je u 78. minuti realizirao Leo Pušić.

ŠD Smokvica je vodila u Čilipima s 1:0 pogotkom Ivice Grbeše iz kaznenog udarca u 13. minuti, Pero Opušić je izjednačio u 36., a šest minuta poslije pogotkom Domagoja Radmana Livaje domaćin je poveo s 2:1. Antonio Pecotić je u 58. minuti izjednačio na 2:2.

U derbiju kola pogotke za Gusar postigli su Andrija Babić u 6., Frane Jerković u 39. iz kaznenog udarca i u 63. minuti te Ivan Popović u 81. minuti, a za ONK Metković Mario Popić u 41. i Ivan Ramić u 87. minuti. ONK Metković je od 69. minute igrao s desetoricom jer je isključen Luka Borovac.

Žrnovo je povelo protiv Slavena (Teo Borovina u 63. minuti). Gosti su izjednačili iz kaznenog udarca u 74. minuti (Goran Obradović).

SEMAFOR 10. kolo
Nedjelja, 24. studenog, Vela Luka
: Hajduk 1932. – Croatia 0:4, Žrnovo: Žrnovo – Slaven 1:1, Krvavac: Maestral – Župa dubrovačka 1:0, Komin: Gusar – ONK Metković 4:2, Gruda: Sokol – Orebić 1:1, Čilipi: Konavljanin – ŠD Smokvica 2:2.

FOTO Nogometni klub Sokol (Dubravka)
Pogledajte tablicu!
1. Orebić 22 boda (22:13), 2. Gusar 20 bodova (32:13), 3. Croatia (utakmica mnaje) 17 bodova (20:9), 4. ONK Metković (utakmica manje) 17 bodova (16:10), 5. Žrnovo 13 bodova (14:14), 6. Sokol 13 bodova (12:15), 7. Maestral 12 bodova (17:18), 8. Župa dubrovačka 10 bodova (10:12), 9. Hajduk 1932. 10 bodova (14:22), 10. Slaven 9 bodova (11:14), 11. ŠD Smokvica 8 bodova (11:29), 12. Konavljanin 7 bodova (12:22).