NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

MIRAKUL 9. KOLA, KVARTET SA ZAČELJA ZABILJEŽIO POBJEDE Bez pobjednika jedino u derbiju nakon kojeg je napadnut sudac jer je lider i domaćin izjednačio u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca!

17. studenog 2019. - 22:30
Pobjedu je izborio četvrtoplasirani sastav lige - ONK Metković - te je napravio korak naprijed, a slavila su i četiri posljednjeplasirana sastava lige uoči 9. kola - Župa dubrovačka, Slave, ŠD Smokvica i Konavljanin. Jedna utakmica je završila bez pobjednika, i to derbi 9. kola između lidera (Orebić) i prvog pratitelja (Gusar) u Orebiću, koji je završio 2:2. Domaćin, jedini neporaženi sastav lige, prvi je pogodio (Dino Špaleta u 28. minuti). Gusar je u nastavku preokrenuo pogotcima Drage Jelavića u 62. i 76. minuti, a nakon toga Orebić nije realizirao prvi kazneni udarac u 84. minuti, točnije, vratar Gusara Ante Majić je obranio udarac Maria Badžeka, ali jest drugi u sudačkoj nadoknadi (Blago Roso).

Zaiskrilo je u završnici utakmice, i to nakon što je sudac Renato Lacić dosudio drugi kazneni udarac za domaćina. Nekoliko minuta je prošlo dok se izveo kazneni udarac. Lacić je zbog vrijeđanja isključio Tihomira Jelavića, igrača Gusara, a nakon utakmice vratar gostiju je pljunuo u lice glavnog suca.

Župa dubrovačka je stigla do druge pobjede ove sezone. Prvu je ostvarila 29. rujna kad je kod kuće u 2. kolu savladala Konavljanin s 2:0. Sad je dobila Žrnovo, koje je šest kola bilo bez poraza, a potom poraz u Orebiću 3:0 od Orebića, zatim 1:0 kod kuće od ONK Metković te sad u Čibači s 3:0. Redom, David Gabrić u 19., Zvonimir Čikato u 74. i Viktor Lekaj u 83. minuti bili su strijelci za Župu dubrovačku protiv Žrnova, koje je na Tarantelu stigao sa samo jedanaest igrača te je trener Nikša Skokandić bio sam na klupi. Gosti su utakmicu zaključili s deset igrača jer je u 57. minuti drugi žuti dobio Domagoj Čule.

Konavljanin je stigao do prve pobjede u sezoni, i to nakon što je gubio od Hajduka 1932. kod kuće s 2:0. Marko Barčot je pogađao za goste u 7. i 30. minuti. U 32. minuti kazneni udarac za domaćina, kojeg je realizirao Davorin Krešić. U nastavku, u 54. minuti, Marko Đurković, koji je na poluvremenu ušao u igru, izjednačio je na 2:2, a u 78. minuti Krešić svojim drugim pogotkom donio slavlje Konavljaninu.

Susjedski ogled u Metkoviću između ONK Metković i Maestrala iz Krvavca završio je pobjedom domaćina 1:0. Pogodak odluke postigao je Mario Popić u 86. minuti utakmice. ONK Metković je nanizao tri pobjede te ne zna za poraz pet kola. Maestral je prošlo kolo otkinuo dva boda lideru, odigrao kod kuće 1:1 protiv Orebića, istim rezultatom je završio i njihov ogled protiv Croatije kod kuće na startu sezone, a u 4. kolu je s 3:2 slavio na svom terenu protiv Gusara. Četiri minute je dijelilo sastav iz Krvavca da protiv sva četiri prvoplasirana sastava izbjegne poraz.

FOTO Slaven - Croatia 2:0

Slaven je slavio kod kuće protiv Croatije iz Gabrila. Poveo je u 20. minuti utakmice nakon centaršuta Paula Vukića. Loptu je u svoju mrežu skrenuo Ivica Obad. Sredinom nastavka kontra domaćih: Đuro Trković je asistirao Vukiću za konačnih 2:0. Slaven kod kuće dvije pobjede (ŠD Smokvica i sad Croatia) i dva poraza (Sokol i ONK Metković). Momčad iz Gabrila, aktualni prvak, doživjela je drugi poraz, prvi u gostima. U 6. kolu je kod kuće izgubila od Orebića 3:1.

ŠD Smokvica je kod kuće dobila Sokola s 2:0. Domaćin je oba pogotka postigao u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Nedo Mušić u 16. te u 30. minuti Željko Franić

SEMAFOR 9. kolo
Nedjelja, 17. studenog, Čilipi
: Konavljanin – Hajduk 1932. 3:2, Smokvica: ŠD Smokvica – Sokol 2:0, Orebić: Orebić – Gusar 2:2, Metković: ONK Metković – Maestral 1:0, Čibača: Župa dubrovačka – Žrnovo 3:0, Gruda: Slaven – Croatia 2:0.
Pogledajte tablicu!
1. Orebić 21 bod (21:12), 2. Gusar 17 bodova (28:11), 3. ONK Metković (utakmica manje) 17 bodova (14:6), 4. Croatia (utakmica mnaje) 14 bodova (16:9), 5. Žrnovo 12 bodova (13:13), 6. Sokol 12 bodova (11:14), 7. Župa dubrovačka 10 bodova (10:11), 8. Hajduk 1932. 10 bodova (14:18), 9. Maestral 9 bodova (16:18), 10. Slaven 8 bodova (10:13), 11. ŠD Smokvica 7 bodova (9:27), 12. Konavljanin 6 bodova (10:20).

10. KOLO
Nedjelja, 24. studenog, Vela Luka: Hajduk 1932. – Croatia, Žrnovo: Žrnovo – Slaven, Krvavac: Maestral – Župa dubrovačka, Komin;: Gusar – ONK Metković, Gruda: Sokol – Orebić, Čilipi: Konavljanin – ŠD Smokvica

25. travanj 2024 10:19