NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

RADOST BLATSKIH 'CRVENIH' U LAPADU Dubrovčani jurili treću pobjedu u nizu, a pali u trećoj minuti sudačke nadoknade te je BŠK Zmaj nanizao tri trice

16. studenog 2019. - 17:15
Zanimljiva, prilikama bogata utakmica na lapadskom travnjaku, pripala je gostima. BŠK Zmaj je do pobjede 3:2 u Dubrovniku stigao u trećoj minuti sudačke nadoknade. GOŠK Dubrovnik 1919. je poveo u 6. minuti, izjednačio na 2:2 u 74. minuti iz kaznenog udarca nakon čega je pokušavao doći do novog pogotka i treće uzastopne pobjede, ali na kraju ne samo da do nje nije stigao, već je upisao prvi poraz kod kuće ove sezone dok je do treće pobjede u nizu stigao je BŠK Zmaj.

Blatski 'crveni' su u 11. kolu dobili s 3:2 Neretvu u Metkoviću, a prošlo kolo RNK Split kod kuće 1:0. GOŠK Dubrovnik 1919. je dva puta ove sezone slavio kod kuće u sudačkoj nadoknadi, a sad je u njoj upisao poraz.

Počelo je odlično za domaćina. Baldo Cicijelj je realizirao prvu izglednu priliku na utakmici. GOŠK Dubrovnik 1919. je poveo već u 6. minuti. U 20. minuti sjajno je slobodan udarac izveo Nemanja Šešlija. Nemoćan je bio Dalibor Kristić. Tri minute poslije akteri su isti, nije bio slobodan udarac, Šešlija je potegao iz daljine, opet je nemoćan bio Kristić, ali je lopta uzdrmala okvir gola domaćina. U 31. minuti Cicijelj nije uspio iskoristiti nesporazum obrane gostiju. Zatim, istaknuo se Bruno Šutalo u 42. minuti kad je nakon ubačaja Ante Ivaniševića netko od njegovih suigrača skrenuo loptu te je poslao pod gredu. Uspio je vratar gostiju zaustaviti da lopta ne ode u mrežu. Pokušao je Cicijelj tu odbijenu loptu smjestiti u mrežu, ali nije uspio.

Početak nastavka pripao je gostima, koji su poveli u 63. minuti autogolom Domagoja Torbarine. Domaćin je izjednačio iz kaznenog udarca u 73. minuti. Cicijelj je izborio najstrožu kaznu, Cicijelj je pogodio s bijele točke, pogodio je i Šutalo stranu u koju će pucati napadač GOŠK Dubrovnika 1919., ali nije uspio spriječiti put lopte u mrežu. U trećoj minuti sudačke nadoknade Mario Marić je pogodio za slavlje BŠK Zmaj, kojeg je s klupe vodio po prvi put Marin Mikac.

GOŠK Dubrovnik 1919. je bio bez Bruna Pralasa, Luka Matić nije mogao igrati zbog tri žuta kartona, Šimun Horvat je morao zbog ozljede izaći nakon pola sata igre...

SEMAFOR 13. kolo
Subota, 16. studenog, Unešić
: Zagora – Kamen (odgođeno), Vodice: Vodice – Zadar 0:2, Sinj: Junak – Uskok 2:2, Metković: Neretva – Jadran Luka Ploče 0:0, Split: RNK Split – Hrvace 1:2, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – BŠK Zmaj 2:3, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Sloga 1:2, nedjelja, 17. studenog, Baška Voda: Urania – Neretvanac.
Pogledajte tablicu
1. Junak 27 bodova (24:16), 2. Hrvace 24 boda (25:21), 3. RNK Split 23 boda (25:16), 4. Urania (utakmica manje) 22 boda (23:18), 5. Zadar 22 boda (21:16), 6. Sloga 20 bodova (20:20), 7. Jadran LP 19 bodova (20:15), 8. Uskok 17 bodova (22:22), 9. GOŠK Dubrovnik 1919. 17 bodova (17:17), 10. BŠK Zmaj 17 bodova (21:27), 11. Zagora (utakmica manje) 14 bodova (16:11), 12. Primorac (BNM) (utakmica manje) 14 bodova (18:24), 13. Kamen (dvije utakmice manje) 13 bodova (20:21), 14. Neretvanac (utakmica manje) 13 bodova (23:26), 15. Vodice 9 bodova (15:33), 16. Neretva 7 bodova (13:21).

14. KOLO
Subota, 23. studenog, Hrvace: Hrvace – GOŠK Dubrovnik 1919., Ploče: Jadran Luka Ploče – RNK Split, Uskok: Uskok – Neretva, Zadar: Zadar – Junak, Unešić: Zagora – Urania, nedjelja, 24. studenog, Ivanbegovina: Kamen – Sloga, Blato: BŠK Zmaj – Primorac (BNM); Opuzen: Neretvanac – Vodice.

23. travanj 2024 14:39