NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 8. KOLO

MAESTRAL ZAUSTAVIO POBJEDNIČKI NIZ OREBIĆA, ALI JE LIDER I DALJE BEZ PORAZA Gusar pet komada, Croatija četiri...

11. studenog 2019. - 09:41
Ivan Kordić je nastavio svoj niz. Opet je postigao pogodak kojim je Orebić poveo u Krvavcu protiv Maestrala u 79. minuti, ali sedam minuta poslije domaćin je izjednačio. Pogrešku obrane lidera iskoristio je Dario Barbir te pogodio za konačnih 1:1. Orebić je i dalje bez poraza - šest pobjeda i dva remija. Prvi remi upisao je u 2. kolu protiv Hajduka 1932. u Vela Luci. Također je bilo 1:1. Nakon toga ostvario je pet pobjeda u nizu, ali ne i šestu.

Gusar nije imao milosti prema ŠD Smokvica te je smanjio zaostatak za Orebićem sa šest na četiri boda. Pet puta su 'žuti' tresli mrežu. Drago Jelavić u 8. i 40., Frane Jerković u 9. i 83. te Andrija Bebić u 85. minuti.

Žrnovo šest kola nije znalo za poraz, a nakon što je u 7. kolu izgubilo derbi u Orebiću, sad je upisalo novu nulu, i to kod kuće. ONK Metković je odnio kući sva tri boda. Jedan pogodak je odlučio, a postigao ga je Josip Plečaš u 26. minuti.

Croatija je kod kuće nadigrala Župu dubrovačku sa 4:0. U svakom poluvremenu je u razmaku od četiri minute tresla po dva puta mrežu gostiju. Prvo je pogodio Maro Kalauz u 39. minuti, a četiri minute poslije za 2:0 Domagoj Ljubišić, a u nastavku, prvo u 60. minuti za 3:0 Josip Zadro, a četiri minute poslije Mario Runje.

ONK Metković i Croatija zaostaju za Orebićem šest bodova, ali imaju utakmicu manje. ONK Metković je u tom zaostatku domaćin sastavu iz Gabrila.

Na Gnjilama je bio super zanimljivo. Sokol – Konavljanin 2:2. Gosti su dobili prvo poluvrijeme pogotkom Davorina Krešića u 12. minuti. U nastavku preokret. Sokol je izjednačio u 57. minuti pogotkom Matea Miladina, koji u nastavku ušao u igru, a poveo iz kaznenog udarca u 66. minuti kojeg je realizirao Antonio Lipotić. Tri minute prije kraja Božo Krilanović je strijelac za konačnih 2:2. Konavljanin je i dalje jedina momčad bez pobjede (tri remija i pet poraza).

SEMAFOR 8. kolo
Nedjelja, 10. studenog, Gabrili
: Croatia – Župa dubrovačka 4:0, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković 0:1, Krvavac: Maestral – Orebić 1:1, Ploče: Gusar – ŠD Smokvica 5:0, Gruda: Sokol – Konavljanin 2:2, utorak, 12. studenog, Vela Luka: Hajduk 1932. – Slaven.
Pogledajte tablicu!
1. Orebić 20 bodova (19:10), 2. Gusar 16 bodova (26:9), 3. Croatia (utakmica mnaje) 14 bodova (16:7), 4. ONK Metković (utakmica manje) 14 bodova (13:6), 5. Žrnovo 12 bodova (13:10), 6. Sokol 12 bodova (11:12), 7. Maestral 9 bodova (16:17), 8. Hajduk 1932. (utakmica manje) 7 bodova (10:14), 9. Župa dubrovačka 7 bodova (7:11), 10. Slaven (utakmica manje) 5 bodova (7:11), 11. ŠD Smokvica 4 boda (7:27), 12. Konavljanin 3 boda (7:18).

9. KOLO
Nedjelja, 17. studenog, Čilipi: Konavljanin – Hajduk 1932., Smokvica: ŠD Smokvica – Sokol, Orebić: Orebić – Gusar, Metković: ONK Metković – Maestral, Čibača: Župa dubrovačka – Žrnovo, Gruda: Slaven – Croatia.

24. travanj 2024 02:16