NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

PLOČE RADOSTI Junak nije bio junak već Jadran Luka Ploče!

Piše Pišu: Branko Kulidžan
9. studenog 2019. - 19:23
Pločani su nadigrali lidera. Jadran LP je dobio Junaka na svom terenu s 3:0 te se dugo, diugo nakon utakmice slavilo na Jadranovom.

Poveo je pločanski sastav već u 2. minuti. Strijelac je bio Ivan Paponja, koji je u 14. minuti potegao sa 16 metara, ali je vratar Junaka Roko Runje krajnim naporom izbacio loptu u korner. U 31. minuti Marko Musulin je bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom s deset metara nije išao u okvir gola. Gosti su prvi pokušaj u prvom poluvremenu imali u 11. minuti, ali je Bruno Kukoč poslao loptu iznad gola. U 21. minuti udarac Josipa Mihovilovića s 20-ak metara Marko Čagalj je s lakoćom zaustavio. U 40. minuti nova radost domaćina. Abel Kalfić je bio strijelac, a u 56. minuti Ivan Raič pogađa za konačnih 3:0.

Prije početka utakmice u Pločama odana je minutom šutnje počast preminulom Nikoli Grgurinoviću Šamiji iz Čeveljuše, legendarnom vrataru pločanskog kluba.

SEMAFOR 12. kolo
Subota, 9. studenog, Hrvace
: Hrvace – Neretva 1:0, Ploče: Jadran Luka Ploče – Junak 3:0, Klis: Uskok – Vodice 4:0, Zadar: Zadar – Urania 1:4, nedjelja, 10. studenog, Mravince: Sloga – GOŠK Dubrovnik 1919., Ivanbegovina: Kamen – Primorac (BNM), Blato: BŠK Zmaj – RNK Split, Opuzen: Neretvanac – Zagora.
Pogledajte tablicu
1. Junak 26 bodova (22:14), 2. RNK Split (utakmica manje) 23 boda (24:14), 3. Urania 22 boda (23:18), 4. Hrvace 21 bod (23:20), 5. Zadar 19 bodova (19:16), 6. Jadran LP 18 bodova (20:15), 7. Sloga (utakmica manje) 17 bodova (17:16), 8. Uskok 16 bodova (20:20), 9. Zagora (utakmica manje) 14 bodova (16:10), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. (utakmica manje) 14 bodova (14:14), 11. Primorac (BNM) (utakmica manje) 14 bodova (17:22), 12. Kamen (utakmica manje) 13 bodova (21:21),13. BŠK Zmaj (utakmica manje) 11 bodova (17:25), 14. Neretvanac (utakmica manje) 10 bodova (22:26), 15. Vodice 9 bodova (15:32), 16. Neretva 6 bodova (13:21).

13. KOLO
Subota, 16. studenog, Unešić: Zagora – Kamen, Vodice: Vodice – Zadar, Sinj: Junak – Uskok, Metković: Neretva – Jadran Luka Ploče, Split: RNK Split – Hrvace, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – BŠK Zmaj, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Sloga, nedjelja, 17. studenog, Baška Voda: Urania – Neretvanac.

19. travanj 2024 08:31