NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

DERBI 6. KOLA NA IGRALIŠTU SVETOG MARTINA U 37 SLIKA Ivan Kordić junak Orebića!

29. listopada 2019. - 19:55
Sezonu je Orebić otvorio 4:3 pobjedom u Smokvici protiv istoimenog domaćina nakon čega je sedam dana poslije izborio 1:1 u Vela Luci protiv Hajduka 1932., a potom u prvoj utakmici kod kuće savladao ONK Metković s 3:2. U 4. kolu slavio je u Čibači protiv Župe dubrovačke, pa upisao domaću pobjedu protiv Slavena 2:1, a sad trijumf 3:1 usred Gabrila protiv aktualnog prvaka Croatije, koja je pobjedom mogla preuzeti vodstvo na tablici Prve županijske lige. Kad je to uspio, a nema druge nego zapljeskati sastavu trenera Zorana Sliškovića, koji je uzeo 16 od 18 mogućih bodova. Orebić je prvi, dok mu je prvi pratitelj sad Žrnovo, koje je također ugodno iznenadilo, a koje je također bez poraza (tri pobjede i tri remija).

Žrnovo, koje vodi Nikša Skokandić, u 7. kolu dolazi u goste Orebiću. Derbi na Trstenici igra se u nedjelju, 3. studenog, s početkom u 14 sati. Orebić će i nakon njega biti prvi jer sad ima četiri boda više, a hoće li tu svoju prednost sačuvati, ili još više povećati, ili će pak Žrnovo uspjeti što nitko nije ove sezone te nakon 7. kola biti jedini neporaženi sastav lige? Je li ikad gostovanje Žrnova u Orebiću bilo derbi? – trebalo bi kopati po povijesti, ali prije bi rekli ne, nego da.

Junak Orebića u Gabrilima zove se Ivan Kordić. Postigao je dva pogotka za Orebić u Gabrilima, u 43. i 71. minuti, a izborio je i kazneni udarac minutu prije nego je pogodio za konačnih 3:1, koji je realizirao Mario Badžek. Ivan Kordić, koji je rođen 27. studenog 1997. godine, ove sezone je postigao šest pogodaka – prosjek jedan po utakmici. S tim se može pohvaliti još samo Frane Jerković, napadač Gusara, koji je u 5. kolu postigao svih pet pogodaka protiv Hajduka 1932. (5:1), a jedan u ovom kolu protiv Sokola (3:0). Vlaho Grbešić (Croatia) je postigao pet pogodaka, zatim po četiri Drago Jelavić (Gusar), Ivan Šutalo (Maestral) i Josip Plečaš (ONK Metković). Frane Jerković je postigao dva od svojih šest pogodaka iz kaznenog udarca, dok Ivan Kordić nije izvodio kaznene udarce za Orebić.
22 pogotka u 6. kolu
Nedjelja, 27. listopada, Vela Luka: Hajduk 1932. – Župa dubrovačka 2:2 (Hrvoje Gugić u 13. i Emil Oreb u 32. za Hajduk 1932., a za Župu dubrovačku Luka Papić u 47. te Mario Bartulović u 74. minuti, od 72. minute zbog isključenja Ivana Maričića domaćin je igrao s igračem manje), Gruda: Slaven – ONK Metković 1:2 (Đuro Trković u 1. minuti za Slaven, a za ONK Metković Luka Borovac u 36. te Mario Popić u 84. minuti), Gabrili: Croatia – Orebić 1:3 (Vlaho Grbešić u 19. minuti za Croatiju, a za Orebić Ivan Kordić u 43. i 71. minuti te Mario Badžek u 70. minuti iz kaznenog udarca), Žrnovo: Žrnovo – ŠD Smokvica 3:1 (Antonio Ivanković u 11. i 18. minuti te Mario Čalušić u 86. minuti za Žrnovo, a za ŠD Smokvica Željko Franić u 40. minuti), Krvavac: Maestral – Konavljanin 4:0 (Denis Deak u 13., Lovro Kordić u 33, te Ivan Šutalo u 43. i 47. minuti), Komin: Gusar – Sokol 3:0 (Martin Šuman u 4., Frane Jerković u 53. iz kaznenog udarca te Ivan Popović u 87. minuti).
Tablica i 7. kolo
Poredak: 1. Orebić 16 bodova (15:9), 2. Žrnovo 12 bodova (13:6), 3. ONK Metković 11 bodova (12:6), 4. Croatia 11 bodova (12:7), 5. Gusar 10 bodova (17:7), 6. Maestral 8 bodova (14:14), 7. Sokol 8 bodova (6:10), 8. Hajduk 1932. 7 bodova (10:11), 9. Župa dubrovačka 6 bodova (7:7), 10. Slaven 4 boda (7:11), 11. Konavljanin 2 boda (3:12), 12. ŠD Smokvica 1 bod (5:21).

Raspored 7. kola, nedjelja, 3. studenog, Gruda: Sokol – Hajduk 1932., Čilipi: Konavljanin – Gusar, Smokvica: ŠD Smokvica – Maestral, Orebić: Orebić – Žrnovo, Metković: ONK Metković – Croatia, Čibača: Župa dubrovačka – Slaven. Početak u 14 sati.

25. travanj 2024 15:04