NogometNOGOMET

DRUGA LIGA SREDIŠTE SPLIT Vrh drže mlađi pioniri i juniori Neretve te kadeti Jadran LP, pioniri Župe postigli tri pogotka za treću pobjedu

18. listopada 2019. - 13:40
U Drugoj ligi Središte Split igrale su se utakmice 6. kola. U natjecanju mlađih pionira Jadran Luka Poče je poražen sa 4:0 u gostima od Trogira 1912., dok je u Opuzenu Neretva savladala domaći Neretvanac s 2:0. Pogotke za metkovski sastav, koji je vodeći sastav lige, postigli su Niko Šešelj u 14. i Patrik Proleta u 23. minuti. Neretva ima pet pobjeda i jedan poraz, pogodak razlika 24:5 te ima 15 bodova. Na drugom  mjestu je s istim bodovnim učinkom, ali slabijom pogodak razlikom Primorac (Biograd na Moru). Neretvanac je četvrti s 11 bodova (tri pobjede, dva remija i ovo mu je prvi poraz, pogodak razlika 20:7), dok je Jadran LP deseti s 3 boda (tri remija i tri poraza, pogodak razlika 3:15).

U natjecanju juniora Neretva je s 1:0 slavila kod Neretvanca, i to pogotkom Antonia Perića u 35. minuti te je s 13 bodova na diobi prvog mjesta s Vodicama, koje su odigrale utakmicu više. Metkovci su jedini bez poraza (četiri pobjede i jedan remi, pogodak razlika 10:1). Jadran Luka Ploče je s 5:1 izgubio u Trogiru od Trogira 1912., koji je na poluvremenu vodio s 3:0. U nastavku su prvo pogodili Pločani (Marin Mateljak u 55. minuti) nakon čeka se još dva puta zatresla njihova mreža. Pločani su peti s 10 bodova (tri pobjede, remi i dva poraza, pogodak razlika 11:9), a Neretvanac šesti s 9 bodova (tri pobjede i tri poraza, pogodak razlika 12:13).

U natjecanju pionira Župa dubrovačka je kod kuće s 3:0 savladala Trogir 1912. (strijelci Božo Gustin u 16., Valentin Brajko u 26. te Ivano Vukas u 60. minuti), dok je Jadran Luka Ploče izgubio kod kuće od Kamena s 2:1 (Pločani su poveli u 18. minuti pogotkom Luke Tomaševića, gosti su izjednačili u 25., a do pobjede stigli u 67. minuti). Nisu igrali Konavljanina (Nogometna akademija Konavle) i Omladinac. Župa dubrovačka je peta s 10 bodova (odigrala utakmicu više, tri pobjede, jedan remi i tri poraza, pogodak razlika 9:13), Konavljanin je sedmi sa 7 bodova (utakmica manje, dvije pobjede, jedan remi i dva poraza, pogodak razlika 12:13), dok je Jadran Luka Ploče na posljednjem dvanaestom mjestu bez boda (šest poraza, pogodak razlika 3:17).

U natjecanju kadeta Župa dubrovačka je izgubila kod kuće od Trogira 1912. s 3:1 (pogodak za, Župu dubrovačku u 23. minuti za 1:1 postigao je Kenan Omerović iz kaznenog udarca), Jadran Luka Ploče je s 3:1 dobio na svom terenu Kamen (strijelci za Pločane su bili Duje Žderić u 11., te Filip Petrović u 55. i 67. minuti, gosti su ublažili poraz u 68. minuti), dok Konavljanin (NA Konavle) i Omladinac nisu igrali. Pločani su vodeći sastav lige s 13 bodova (četiri pobjede, jedan remi i jedan poraz, pogodak razlika 12:4), Župa dubrovačka je predzadnja sa 4 boda (utakmica više, pobjeda, remi i pet poraza, pogodak razlika 5:17), dok je na posljednjem dvanaestom mjestu Konavljanin s jednim bodom (utakmica manje, remi i četiri poraza, pogodak razlika 3:11)

FOTO Pioniri Nogometnog kluba Župa dubrovačka s trenerom Ivicom Karabogdanom uoči utakmice s Trogirom 1912.
20. travanj 2024 09:54