NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

BŠK ZMAJ U 4. KOLU UBACIO U ČETVRTU Blato slavi Marića i prvu pobjedu, Pločanima kobna 13. minuta

17. rujna 2019. - 20:54
Raspucao se BŠK Zmaj. Treća je za njega kod kuće tek bila sreća. Nakon što je na startu izgubio od Kamena 2:0, zatim odigrao 1:1 s Hrvacama, sad je u trećoj utakmici na Zlinju dobio sa čak 4:0 Uskok iz Klisa. Prva je to pobjeda blatskih 'crvenih' u sezoni 2019./20. Naime, prije tri dana, na prvom i do danas jedinom gostiovanju ove sezone, izgubili su u Pločama od Jadran Luka Ploče s 2:1.

U 4. kolu 'crvenima' se otvorilo u završnici prvog poluvremena. Mario Marić je pogodio prvi u 36. minuti, a četiri minute poslije isto je uspio Nemanja Šešlija. Sredinom nastavka opet Mario Marić, i to ne jednom, već dva puta, i to u nepune tri minute. Za 3:0 je pogodio u 72., a za konačnih 4:0 u 74. minuti.

Ovog utorka su odigrane dvije utakmice 4. kola. Jadran Luka Ploče je bio gost Hrvaca. Poraz 1:0. Hrvacama je tri boda s kojima su preuzeli vrh donio Antonio Štimac u 13. minuti. Pločani imaju sto posto kod kuće (Primorac Biograd 2:1 i BŠK Zmaj 2:1), a u gostima ništa. Dvije utakmice - dva poraza (Sloga 2:1 i sad Hrvace 1:0).

FOTO Mario Marić (BŠK Zmaj) protiv Jadrana LP u PLočama u 3. kolu
4. KOLO Može li GOŠK Dubrovnik 1919. nastaviti niz?
GOŠK Dubrovnik 1919. ne zna za poraz u prvenstvu ni manje, ni više nego dvanaest utakmica. S devet utakmica bez poraza zaključio je sezonu 2018./19., a sad u novoj ostvario je pobjedu kod kuće (Zadar 2:1) i dva remija u gostima (Uskok 2:2 i Neretvanac 1:1). Može li nastaviti taj niz? U 4. kolu u Dubrovnik dolazi Zagora.

Utorak, 17. rujna, Blato:
BŠK Zmaj . Uskok 4:0, Hrvace: Hrvace – Jadran LP 1:0, srijeda, 18. rujna, Ivanbegovina: Kamen – Junak, Metković: Neretva – Vodice, Split: RNK Split – Urania, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Zagora, Biograd: Primorac (B) – Neretvanac, Mravince: Sloga – Zadar. Početak utakmica je u 16.30 sati.

1. Hrvace (utakmica više) 10 bodova (9:5), 2. Junak 9 bodova (5:0), 3. Zadar 6 bodova (7:2), 4. Kamen 6 bodova (8:5), 5. Sloga 6 bodova (7:6), 6. Jadran LP (utakmica više) 6 bodova (5:5), 7. GOŠK Dubrovnik 1919. 5 bodova (5:4), 8. Urania 4 boda (5:5), 9. BŠK Zmaj (utakmica više) 4 boda (6:5), 10. Zagora 4 boda (2:2), 11. RNK Split 4 boda (4:6), 12. Primorac (B) 3 boda (2:5, 13. Neretvanac 2 boda (4:5), 14. Neretva 1 bod (2:4), 15. Vodice 1 bod (5:11), 16. Uskok (utakmica više) 1 bod (3:9).

24. travanj 2024 18:41