NogometNOGOMET

ŽDRIJEB PRETKOLA HRVATSKOG KUPA Pločanima se ovaj put nije ispunila želja

30. srpnja 2019. - 13:39
Jadran Luka Ploče, pobjednik Kupa Dubrovačko-neretvanske županije, doznao je suparnika u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa. Bit će to Belišće, pobjednik Kupa Osječko-baranjske županije. Uoči ždrijeba najveća želja Pločana, koji su prošle sezone ostvarili svoj najveći uspjeh u povijesti kluba plasmanom u osminu finala, među 16 najboljih, nije se ostvarila. Jadran Luka Ploče je gost Belišća.

Prošle sezone pločanski klub je u pretkolu Hrvatskog kupa izbacio na svom terenu Bjelovar s 1:0 te se po prvi put plasirao u završnicu Hrvatskog kupa, a potom bio uspješan i u šesnaestini finala pobijedivši, također kod kuće, s 3:1 RNK Split. U osmini finala bio je gost Vinogradara. Poražen je sa 4:2.

Kup Hrvatske u sezoni 2018./19. osvojila je Rijeka, koja je u finalu odigranom u Puli s 3:1 dobila Dinamo.
25. travanj 2024 22:39