NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

DUBROVČANI PRESKOČILI PLOČANE Baldo Cicijelj na pogodak od Drage Gabrića

Piše Branko Kulidžan
23. svibnja 2019. - 01:39
GOŠK Dubrovnik 1919. je dobio u Pločama Jadran Luka Ploče s 3:1 u prvoj utakmici pretposljednjeg, 29. kola, te je sad on najuspješniji županijski klub u južnoj skupini Treće hrvatske lige. Dva od tri pogotka za momčad trenera Milana Petrovića postigao je Baldo Cicijelj, koji je sad na učinku od 20 pogodaka. I dalje je drugi strijelac lige, ali sa samo jednim pogotkom manje od prvog topnika, Draga Gabrića iz RNK Split.

Pločani su prvi imali priliku. Ivan Raič je u 7. minuti tukao glavom, ali preko gola. Zatim dvije poluprilike gostiju: u 10. minuti nije se najbolje snašao Domagoj Veraja, a u 14. minuti Mislav Glavinić. Gosti su poveli u 28. minuti. Ante Ivanišević je odbijenu loptu pospremio u mrežu.

U 55. minuti Cicijelj je realizirao kontru za 2:0. Novom pogotku gostiju prethodila je prilika domaćina, ali Abel Kalfić nije uspio, točnije, istaknuo se vratar GOŠK Dubrovnika 1919. Dalibor Kristić. U 73. minuti zbog međusobnog udaranja isključeni su Zdenko Turudić (Jadran LP) i Toni Žile (GOŠK Dubrovnik 1919.). U 84. minuti domaćin je ostao s devetoricom. Prekršaj kao zadnji igrač obrane napravio je Goran Barbir

U sednmoj minuti sudačke nadoknade Cicijelj je svojim drugim pogotkom potvrdio pobjedu GOŠK Dubrovnika 1919. U posljednjem kolu, 1. lipnja, Pločani su gosti RNK Split, a GOŠK Dubrovnik 1919. dočekuje Croatiju iz Zmijavaca.

SEMAFOR 29. kolo
Srijeda, 22. svibnja, Ploče:
Jadran LP - GOŠK Dubrovnik 1919. 1:3, subota, 25. svibnja, Zmijavci: Croatia – Primorac (BNM), Blato: BŠK Zmaj – RNK Split, Hrvace: Hrvace – Imotski, Ivanbegovina: Kamen – Junak, Klis: Uskok – Neretvanac, Baška Voda: Urania – Neretva, Unešić: Zagora – Primorac 1929. Stobreč.

1. Junak 51 bod (+17), 2. Primorac (BNM) 50 bodova (+19), 3. Croatia 50 bodova (+6), 4. Uskok 48 bodova (+19), 5. GOŠK Dubrovnik 1919. (utakmica više) 43 boda (+8), 6. Kamen 43 boda (+7), 7. Jadran LP (utakmica više) 41 bod (+15), 8. Urania 41 bod (+4), 9. Neretva 39 bodova (+7), 10. Hrvace 38 bodova (-3), 11. Neretvanac 35 bodova (-9), 12. BŠK Zmaj 34 boda (-22), 13. Zagora 29 bodova (-20), 14. RNK Split ( kažnjen sa 6 bodova) 28 bodova (+3), 15. Primorac 1929. Stobreč 27 bodova (-19), 16. Imotski 23 boda (-29).

18. travanj 2024 04:30