NogometFINALE ŽUPANIJSKOG NOGOMETNOG KUPA, ČILIPI: KONAVLJANIN - JADRAN LP 0:2

BEZ IZNENAĐENJA U ČILIPIMA, POKAL I DALJE U RUKAMA PLOČANA 'Sada pivan na sav glas, Jadran Ploče volin ja!'

16. svibnja 2019. - 00:11
Plavi barjak sada dižen, zlatnim slovin lipo piše, ti si biser šta ne gubi sjaj, ka mali san te voli, volin te i sad, sada pivan na sav glas, Jadran Ploče volin ja - zapjevali su igrači, struka, vodstvo i navijači Jadrana Luka Ploče nakon što je sudac Miho Trković označio kraj finala. Pločani su u Čilipima dobili domaći Konavljanin s 2:0, te je i ove godine Dino Primorac, kapetan Jadran Luka Ploče, podigao pokal pobjednika Županijskog kupa. I u novoj sezoni 'Plavi' će igrati u pretkolu Hrvatskog kupa. Prošle godine su bili uspješni, preskočili su potom i 1. kolo te igrali u osmini finala, među 16 najboljih. Ostvarili najveći uspjeh u povijesti kluba.

Momčad trenera Gorana Prolete opravdala je u Čilipima ulogu favorita. Iskoristila je prvu priliku za pogodak. Bio je to ujedno prvi ulazak jedne momčadi u protivnički kazneni prostor nakon čega se u zagrljaju suigrača našao Abel Kalfić. Konavljanin je prvi put zaprijetio deset minuta poslije primljenog pogotka, u 12. minuti. Davorin Krešić je tukao sa 17, 18 metara. Marko Čagalj je bio na mjestu. Dvije minute poslije, nakon ubačaja sa strane, Dominik Žarak je bio najviši u skoku, ali njegov udarac nije išao u okvir gola Jadrana, koji je u 20. minuti stigao do novog pogotka. Opet je strijelac bio Kalfić. Dvije minute poslije istaknuo se prvo Stipe Nikolac (odlično je tukao s vrha kaznenog prostora), a potom i vratar Konavljanina Nikola Krešić (obranom udarca). U 41. minuti prilika za Konavljanin. Ubacio je Toni Hosjak, Pero Opušić je bio najvišio u skoku. Čagalj je dirao loptu prije nego je ona zatresla gredu.

Početkom nastavka dva puta je zaprijetio kapetan gostiju Primorac. U 60. minuti Opušić je tukao iskosa, ali je na mjestu Čagalj, koji se istaknuo i u 72. minuti kad je pokušao Goran Šorgić, koji je isključen deset minuta poslije zbog nesportskog poteza. Gosti su bili opasniji. Pokazali su se spremnija momčad. Vidjelo se tko je trećeligaš, a tko igra u nižem rangu, Prvoj županijskoj ligi.

Pobjednički pokal pločanskom sastavu uručio je Blaž Pezo, predsjednik Županijskog nogometnog saveza.
FINALE Konavljanin – Jadran LP 0:2
ČILIPI Igralište Šupjaka. Gledatelja 150. Sudac: Miho Trković (Gruda), pomoćnici: Frano Palfi i Anita Nenada (oboje iz Dubrovnika). Delegat: Nikola Kaleb (Metković).
Strijelac: 0:1 Kalfić (2), 0:2 Kalfić (20)
Crveni karton: Goran Šorgić ('77/Konavljanin)
KONAVLJANIN: Nikola Krešić, Ivo Krilanović (od 46. Božo Krilanović), Niko Grbešić, Dominik Žarak, Toni Hojsak (od 76. Leo Bogdanović), Niko Drobac (od 66. Goran Šorgić), Jure Lovrić, Davorin Krešić (od 85. Jasmin Salihović), Pero Opušić, Jerko Konjevod, Marko Đurković (od 46. Domagoj Radman Livaja). Trener: Mario Matić.
JADRAN LUKA PLOČE: Marko Čagalj, Zdenko Turudić, Goran Barbir, Ivan Raič, Anđelo Kordić (od 85. Saša Burđelez), Abel Kalfić (od 87. Domagoj Domić), Dino Primorac, Marijan Šuto (od 77. Nino Maleta), Marko Musulin (od 76. Robert Pijević), Teo Herceg, Stipe Nikolac (od 90. Martin Musulin). Trener: Goran Proleta.

18. travanj 2024 12:07