NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SAD ŽUPA MORA LOVIT CROATIJU Gabrile opet na vrhu, Gusar 'izbio' ONK Metković sa četvrtog mjesta u sudačkoj nadoknadi, Smokvici slatko nakon utakmice s Grkom!

5. svibnja 2019. - 22:27
Dva kola prije kraja opet promjena na vrhu. To se moglo očekivati budući vodeća Župa dubrovačka nije igrala ove nedjelje, a do jučer druga Croatia, koja je imala dva boda manje od lidera, dočekala je Žrnovo. Kako je momčad trenera Frane Lojića opravdala ulogu favorita, ostvarila četrnaestu ovosezonsku pobjedu, sad ima bod više od sastava iz Čibače. Župa dubrovačka će zaostatak protiv Sokola kod kuće odigrati u srijedu, 8. svibnja. Utakmica je odgođena zbog zauzetosti terena u Čibači gdje se protekla tri dana igrao međunarodni turnir za mališane, Talent Cup.

Croatia nije dobro počela utakmicu sa Žrnovom. Gosti su poveli u 21. minuti (Domagoj Čule). Međutim, vrlo brzo je domaćin izjednačio (Josip Zadro u 25. minuti), a u završnici prvog poluvremena s nova dva pogotka osigurao nova tri boda (Josip Zadro u 39. za 2:1, a Damir Hodžić u 41. minuti za konačnih 3:1). Croatia je od 50. minute igrala s igračem manje (Matej Vidak zbog namjernog udaranja protivničkog igrača u prekidu igre).

Hodžić se izjednačio na vrhu liste strijelaca s Velimirom Kajbom, kapetanom Župe dubrovačke te Mateo Kljunkom (Grk), koji je bio strijelac izjednačujućeg pogotka u zaostaloj utakmici odigranoj u srijedu, 1. svibnja, u Orebiću (Orebić - Grk 1:1). Hodžić, Kajba i Kljunak su na učinku od 12 pogodaka.

Športsko društvo Smokvica je sa čak 7:0 nadigralo Grka. Ivan Tomić je pogodio prvi u 10. minuti, zatim Igor Čović u 17. minuti za 2:0, a Mladen Salečić u 42. za 3:0. U nastavku su pogađali Antonio Pecotić u 57. i 61. minuti, zatim za 6:0 Obrad Jovanović u 72. minuti te za konačnih 7:0 Nikola Moro u 80. minuti. Igor Čović je na učinku od deset pogodaka, a Antonio Pecotić je ove sezone postigao devet. Josip Zadro (Croatia) s dva pogotka protiv Žrnova stigao je do učinka od osam pogodaka...

Slaven je pobjedom protiv Hajduka 1932. zadržao treće mjesto, dok je susjedski derbi u Dolini Neretve pripao Gusaru, koji se opet vratio na četvrto mjesto i vratio ONK Metković na peto. Stanko Vlahović u 22. minuti i Darko Dodig u 45. minuti su donijeli vodstvo Gusaru od 2:0. ONK Metković je izjednačio (Stipan Marević u 52. te Dane Dominiković u 77. minuti) da bi Marjan Šuman pogodio u trećoj minuti sudačke nadoknade za pobjedu domaćina. ONK Metković se jedini prijavio za igranje kvalifikacija za veći rang, međutim, uvjet je da mora biti na kraju među četiri najbolja sastava lige.

Ivan Pulić iz kaznenog udarca, Toni Mostahinić te Jurica Ivanković su bili strijelci za Slaven protiv sastava iz Vela Luke. Domaći ističu pogodak Ivankovića za 3:0 - eurogol!

Orebić je dobio Konavljanina, koji je doputovao u Orebić s jedanaest igrača, ali je igrao s desetoricom. Ivan Kordić je bio strijelac jedinog pogotka u prvom poluvremenu u 35. minuti, dok su u nastavku mrežu Konavljanina pogađali Dino Špaleta u 70. te Ante Kordić u 72. minuti.

SEMAFOR
Nedjelja, 5. svibnja, Smokvica
: ŠD Smokvica - Grk 7:0, Gruda: Slaven - Hajduk 1932. 3:0, Gabrili: Croatia - Žrnovo 3:1, Komin: Gusar - ONK Metković 3:2, Orebić: Orebić - Konavljanin 3:0, srijeda, 8. svibnja, Čibača: Župa dubrovačka - Sokol (odgođeno).

1. Croatia 44 boda (43:16), 2. Župa dubrovačka (utakmica manje) 43 boda (45:20), 3. Slaven 40 bodova (37:21), 4. Gusar 36 bodova (44:21), 5. ONK Metković 35 bodova (32:19), 6. Orebić 23 boda (22:26), 7. Konavljanin 21 bod (21:38), 8. ŠD Smokvica 20 bodova (37:38), 9. Žrnovo 20 bodova (17:41), 10. Hajduk 1932. 18 bodova (23:39), 11. Sokol (utakmica manje) 17 bodova (20:38), 12. Grk 15 bodova (24:47).