NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

OPET PROMJENA NA VRHU Berković skinuo barjak sa Svetog Martina, Lekaj ga podigao u Čibači

28. travnja 2019. - 23:20
Opet promjena na vrhu. Croatia je prošle subote pala na drugo mjesto, ali nakratko. Vratila se na vrh 48 sati poslije. Međutim, kao što Župa dubrovačka nije uspjela sačuvati vrh, sad nije ni Croatia, koja je šest dana poslije opet druga. Opet je vrh preuzela Župa dubrovačka. Oba sastava su gostovala u 19. kolu. Croatija je pala u Vela Luci od Hajduka 1932., dok je Župa dubrovačka na Šupjaci osvojila sva tri boda protiv Konavljanina te sad ima dva boda više od sastava iz Gabrila. Tri su kola do kraja.

U Čilipima Viktor Lekaj je pogodio već u 5. minuti za vodstvo Župe dubrovačke, dok je Konavljanin u 28. minuti propustio realizirati kazneni udarac. Davorin Krešić nije bio precizan. U Vela Luci strijelac za Hajduk 1932. protiv Croatije bio je Bruno Berković u 38. minuti.

Na Grudi su Sokol i ŠD Smokvica odigrali bez pobjednika - 1:1. Poveo je Sokol. Nikša Đurić je bio strijelac u 65. minuti. ŠD Smokvica je izjednačila pogotkom Antonia Pecotića u 82. minuti.

Žrnovo je savladalo kod kuće Gusar s 1:0. Pogodak je postigao Ivan Moro u 72. minuti. Slaven je slavio u Potomju protiv Grka s 2:1. Domaćin je poveo u 5. minuti. Strijelac Mateo Kljunak. Izjednačio je Slaven pogotkom Tomislava Grubešića u 38. minuti, a sva tri boda gostima donio je Đuro Trković u 76. minuti.

U Metkoviću ONK Metković je savladao Orebić s 3:1. Gosti su poveli u 15. minuti (Lovro Tolj). Domaćin je izjednačio u 30. minuti pogotkom Stipana Marevića iz kaznenog udarca. U 47. minuti Marin Čužić je strijelac za 2:1, a Stipan Marević svojim drugim pogotkom postavlja konačni rezultat u 54. minuti.

RASPORED 19. kolo
Nedjelja, 28. travnja, Gruda
: Sokol Dubravka – ŠD Smokvica 1:1, Čilipi: Konavljanin – Župa dubrovačka 0:1, Metković: ONK Metković – Orebić 3:1, Žrnovo: Žrnovo – Gusar 1:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Croatia 1:0, Potomje: Grk – Slaven 1:2.

1. Župa dubrovačka 43 boda (45:20), 2. Croatia 41 bod (40:15), 3. Slaven 37 bodova (34:21), 4. ONK Metković 35 bodova (30:16), 5. Gusar 33 boda (41:19), 6. Konavljanin 21 bod (21:35), 7. Žrnovo 20 bodova (16:38), 8. Orebić (utakmica manje) 19 bodova (18:25), 9. Hajduk 1932. 18 bodova (23:36), 10. ŠD Smokvica 17 bodova (30:38), 11. Sokol 17 bodova (20:38), 12. Grk (utakmica manje) 14 bodova (23:39).

20. travanj 2024 12:21