NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

ONK METKOVIĆ ZAUSTAVIO ŽUPU DUBROVAČKU Croatiji slatko, a ne grko - nakon 48 sati vratila se na vrh, promjena i na začelju!

22. travnja 2019. - 21:31
Promjena na vrhu i na začelju četiri kola prije kraja prvenstva. Nakon samo 48 sati Croatia je ponovno na vrhu, koji je izgubila Župa dubrovačka jer nije bila uspješna kod kuće u 18. kolu za razlilu od sastava iz Gabrila. Župa dubrovačka je kod kuće odigrala u Čibači 1:1 s ONK Metković, dok je Croatia dobila Grk s 3:1 te se opet barjak vijori u Gabrilima.

Župa dubrovačka je na Veliku subotu uspješno odradila zaostatak, dobila Grk s 3:1 u Potomju, te preuzela vrh. Međutim, nije uspjela protiv ONK Metković ostvariti petu pobjedu u nizu. Croatia sad ima bod više od Župe dubrovačke od koje je bolja u međusobnim ogledima.

U Čibači Župa dubrovačka je povela protiv ONK Metković u 47. minuti pogotkom Viktora Lekaja. Izjednačio je Josip Mijoč. U 15. minuti prvi topnik lige, kapetan Župe dubrovačke Velimir Kajba (12 pogodaka) nije realizirao kazneni udarac. Točnije, njegov udarac je obranio 16-godišnji Ivan Šiljeg u svom debiju za prvu momčad ONK Metković.

U Gabrilima Matej Nađ je prvi pogodio mrežu Grka te je Croatija u 13. minuti povela s 1:0. Šest minuta poslije izjednačio je prvi topnik Grka, Mateo Kljunak (10. pogodak). U nastavku dva pogogotka domaćina - Damir Hodžić je 11. put pogodio ove sezone - 2:1, a Teo Đukan u samoj završnici potvrdio pobjedu Croatie.

ŠD Smokvica prekinula je niz poraza, i to je dobila kod kuće treći Slaven. Igor Čović u 30. te Jerko Pecotić u 47. minuti bili su strijelci za domaćina, koji je ovim uspjehom pobjegao sa začelja. Sastav s Grude je zadnjih 25 minuta igrao s desetoricom. U 55. minuti isključen je Matej Grgić.

Najviše pogodaka gledatelji su vidjeli u Kominu - 6, i to po tri u mreži Gusara i Hajduka 1932. Na poluvremenu je bilo 1:1. Bez pobjednika je završilo i na Grudi gdje je Sokol dobio prvo poluvrijeme. Konavljanin početkom nastavka preokrenuo te imao još prilika za pogodak, a kad nije uspio, stigla je kazna. Sokol je izjednačio pogotkom Nina Dubretića. Podsjetnik, prije dva dana su Žrnovo i Orebić odigrali bez pobjednika, 1:1.

SEMAFOR 18. kolo
Subota, 20. travnja, Žrnovo
: Žrnovo - Orebić 1:1, ponedjeljak, 22. travnja, Smokvica: ŠD Smokvica - Slaven 2:0, Gabrile: Croatia - Grk 3:1, Komin: Gusar - Hajduk 1932. 3:3, Čibača: Župa dubrovačka - ONK Metković 1:1, Gruda: Sokol Dubravka - Konavljanin 2:2.

1. Croatia 41 bod (40:14), 2. Župa dubrovačka 40 bodova (44:20), 3. Slaven 34 boda (32:20), 4. Gusar 33 boda (41:18), 5. ONK Metković 32 boda (27:15), 6. Konavljanin 21 bod (21:34), 7. Orebić (utakmica manje) 19 bodova (17:22), 8. Žrnovo 17 bodova (15:38), 9. ŠD Smokvica 16 bodova (29:37), 10. Sokol 16 bodova (19:37), 11. Hajduk 1932. 15 bodova (22:36), 12. Grk (utakmica manje) 14 bodova (22:37).
RASPORED 19. kolo
Nedjelja, 28. travnja, Gruda: Sokol Dubravka – ŠD Smokvica, Čilipi: Konavlajnin – Župa dubrovačka, Metković: ONK Metković – Orebić, Žrnovo: Žrnovo – Gusar, Vela Luka: Hajduk 1932. – Croatia, Potomje: Grk – Slaven.

18. travanj 2024 23:39