NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

PROMJENA NA VRHU Župa dubrovačka preuzela barjak, a samo prije četiri kola nakon potopa u Gabrilima imala je šest bodova manje...

20. travnja 2019. - 21:15
Župa dubrovačka je dobila zaostatak protiv Grka u Potomju te je preuzela vrh Prve županijske lige. Ima sad bod više od Croatije. Zanimljivo, prije pet kola Croatia je dobila Župu dubrovačku kod kuće sa čak 4:0 nakon čega je imala šest bodova više i bolji međusobni omjer od sastava iz Čibače. Međutim, osvojila je potom samo 5 od 12 mogućih bodova, a Župa dubrovačka svih 12.

U Potomju Župa dubrovačka je povela pogotkom Kristijana Prkuta u 22. minuti. Viktor Lekaj je osam minuta poslije strijelac za 2:0. Grk je u 40. minuti smanjio prednost sastava trenera Ivice Karabogdana (na slici). Pogodio je Marijan Marčinko. U 82. minuti kazneni udarac za Župu dubrovačku realizirao je Velimir Kajba.

Ove subote odigrana je i jedna utakmica 18. kola. U Žrnovu su se ogledali istoimeni domaćin i Orebić. Završilo je bez pobjednika - 1:1. Oba pogotka postignuta su iz kaznenog udarca. Orebić je poveo u 15. minuti. Mario Badžek je realizirao najstrožu kaznu. Isto je u 35. minuti uspio Domagoj Čule.

Ostale utakmice 18. kola igraju u ponedjeljak, 22. travnja.

1. Župa dubrovačka 39 bodova (43:19), 2. Croatia 38 bodova (37:13), 3. Slaven 34 boda (32:18), 4. Gusar 32 boda (38:15), 5. ONK Metković 31 bod (26:14), 6. Konavljanin 20 bodova (19:32), 7. Orebić 19 bodova (17:22), 8. Žrnovo (utakmica više) 17 bodova (15:38), 9. Sokol 15 bodova (17:35), 10. Hajduk 1932. 15 bodova (19:33), 11. Grk (utakmica manje) 14 bodova (21:34), 12. ŠD Smokvica 13 bodova (27:37).

RASPORED 18. kolo
Subota, 20. travnja, Žrnovo
: Žrnovo - Orebić 1:1, ponedjeljak, 22. travnja, Smokvica: ŠD Smokvica - Slaven, Gabrile: Croatia - Grk, Komin: Gusar - Hajduk 1932., Čibača: Župa dubrovačka - ONK Metković, Gruda: Sokol Dubravka - Konavljanin.
16. travanj 2024 10:00