Sport Nogomet

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SLAVEN ZAUSTAVIO LIDERA, A GRK GUSARA Župa dubrovačka ima priliku preuzeti vodstvo

Slaven je zaustavio lidera. Na Gnjilama dobio je Croatiju. Ivan Pulić je naciljao mrežu gostiju u 28. minuti iz slobodnog udarca za sva tri boda domaćina. Izgubio je i treći Gusar te je došlo do promjene u samom vrhu tablice. Slaven je sad na trećem mjestu sa četiri boda manje od momčadi iz Gabrila, koja je i dalje prva, ali Župa dubrovačka na drugom mjestu ima samo dva boda manje i utakmicu manje.

Na Gnjilama su Slaven i Croatia kraj utakmice dočekali s desetoricom. Zbog međusobnog udaranja isključeni su u samoj završnici utakmice Jurica Ivanković (Slaven) i Marin Žanetić (Croatia). Gosti nisu potpisali zapisnik zbog, kako ističu, tri greške suca Roberta Hausvičke. U zapisniku je delegat Miho Arbulić naveo kako je suđenje bilo u skladu s pravilima nogometne igre uz greške u primjeni disciplinskih mjera.

Župa dubrovačka je prva upisala pobjedu u 17. kolu budući je utakmica u Žrnovu počela 90 minuta prije ostalih utakmica. Momčad trenera Ivice Karabogdana je protiv istoimenog domaćina slavila s 3:0. Dva puta je mrežu Žrnova zatresao Viktor Lekaj, a jednom Zvonimir Čikato

Gusar je poražen u Potomju od Grka, i to s 2:1. Grk je poveo pogotkom iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Mateo Kljunak, a izborio Ivan Milić. Nažalost, Milić se u sudaru s vratarom Gusara teško ozlijedio. Dogodilo se to u 33. minuti utakmice. U 76. minuti Ivan Šutalo je bio strijelac za 2:0. Poraz je u 89. minuti ublažio Tomislav Dodig

U Metkoviću bez pobjednika. Sokol je poveo pogotkom Antonia Lipotića u 50. minuti, a ONK Metković je izjednačio u 67. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Stipan Marević

Na Šupjaci Konavljanin je nadigrao ŠD Smokvica sa 4:0. U prvih 45 minuta mrežu gostiju tresli su Božo Krilanović i Goran Šorgić, a u nastavku je oba pogotka za momčad trenera Maria Matića postigao Jure Lovrić. Konavljanin je napravio korak naprijed. Sad je šesti, dok je momčad iz Smokvice sad na začelju.

U Vela Luci Hajduk 1932. je dobio Orebić s 3:1. Dva pogotka za domaćina postigao je Bruno Berković, u 31. i 64. minuti iz kaznenog udarca, a jedan Boris Tulić u 61. minuti. Strijelac za Orebić bio je Ante Kordić u 51. minuti.

SEMAFOR 17. kolo
Nedjelja, 14. travnja, Žrnovo
: Žrnovo – Župa dubrovačka 0:3, Čilipi: Konavljanin – ŠD Smokvica 4:0, Metković: ONK Metković – Sokol 1:1, Vela Luka: Hajduk 1932. – Orebić 3:1, Potomje: Grk – Gusar 2:1, Gruda: Slaven – Croatia 1:0.

1. Croatia 38 bodova (37:13), 2. Župa dubrovačka (utakmica manje) 36 bodova (40:18), 3. Slaven 34 boda (32:18), 4. Gusar 32 boda (38:15), 5. ONK Metković 31 bod (26:14), 6. Konavljanin 20 bodova (19:32), 7. Orebić (utakmica manje) 18 bodova (16:21), 8. Žrnovo 16 bodova (14:37), 9. Sokol 15 bodova (17:35), 10. Hajduk 1932. 15 bodova (19:33), 11. Grk (dvije utakmice manje) 14 bodova (20:31), 12. ŠD Smokvica 13 bodova (27:37).