NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

16. KOLO Petarda Croatie, Župa u četvrtoj, a Slaven slavio usred Komina

7. travnja 2019. - 22:21
Croatia, lider Prve županijske lige, sa 5:1 slavila je u Smokvici protiv ŠD Smokvica, a kako je Slaven iznenadio Gusara usred Komina, Župa dubrovačka je zahavljujući uspjehu kod kuće protiv Hajduka 1932. skočila na drugo mjesto. Preskočila je Gusara od kojeg ima bod više. Međutim, momčad iz Čibače ima utakmicu manje te ima priliku doći na dva boda od lidera, koji je bolji međusobno. Slaven je sad četvrti. Ima dva boda manje od Župe dubrovačke i bod manje od Gusara, te bod više od petog ONK Metković.

U Čibači Župa dubrovačka je povela iz kaznenog udarca u 23. minuti. Mrežu Hajduka 1932. zatresao je Velimir Kajba. Novi pogodak se čekao do 60. minute kada je strijelac bio Kristijan Prkut, a na novi, treći, svega dvije minute. U 62. minuti za 3:0 pogodio je Zvonimir Čikato, koji je strijelac u 75. minuti za konačnih 4:0.

Nije se igralo u Orebiću (Orebić - Grk), ali jest na Grudi te u Čilipima. U obje utakmice postignut je po jedan pogodak. Uspjelo je to domaćinu. Sokol je s nova tri boda opet pobjegao sa začelja, a Konavljanin skočio na sedmo mjesto.

SEMAFOR 16. kolo
Nedjelja, 7. travnja, Smokvica:
ŠD Smokvica - Croatia 1:5, Komin: Gusar - Slaven 0:1, Orebić: Orebić - Grk (odgođeno), Čibača: Župa dubrovačka - Hajduk 1932 4:0, Gruda: Sokol - Žrnovo 1:0, Čilipi: Konavljanin - ONK Metković 1:0.

1. Croatia 38 bodova (37:12), 2. Župa dubrovačka (utakmica manje) 33 boda (37:18), 3. Gusar 32 boda (37:13), 4. Slaven 31 bod (31:18), 5. ONK Metković 30 bodova (25:13), 6. Orebić (utakmica manje) 18 bodova (13:18), 7. Konavljanin 17 bodova (15:32), 8. Žrnovo 16 bodova (14:34), 9. Sokol 14 bodova (16:34), 10. ŠD Smokvica 13 bodova (27:33), 11. Hajduk 1932. 12 bodova (16:32), 12. Grk (dvije utakmice manje) 11 bodova (18:30).
23. travanj 2024 14:58