NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA JUG

BLATSKO SLAVLJE U STOBREČKOM BLATU Nitko ovog proljeća kao BŠK Zmaj!

17. ožujka 2019. - 20:21
Kad te ide, ide te, a sad ide BŠK Zmaj. U zadnjem kolu prvog dijela je upisao pobjedu, tek treću u tom trenutku. Bio je posljednji na kraju jeseni sa samo devet bodova od mogućih 45, a sad nakon četiri proljetna kola ima 21 bod. Dobio je sve četiri utakmice u nastavku od čeka dvije u gostima. Nakon što je prije 14 dana slavio u Opuzenu protiv Neretvanca, sad je istim rezultatom prošao Stobreč i Primorca 1929., te napravio novi korak naprijed. Sad su četiri momčadi iza njegovih leđa.

Nitko se ne može ovog proljeća pohvaliti sa stopostotnim učinkom osim blatskih 'crvenih'.

Zanimljivo, u stobrečkom Blatu domaćin je vodio protiv blatskih 'crvenih' s 1:0 i 2:1. Do vodstva 2:1 stigao je s igračem manje jer je u 53. minuti njegov Filip Čeko dobio drugi žuti te je morao iz igre. Primorac 1929. je vodio s 2:1 sve do 83. minute, a tada kreće BŠK Zmaj, točnije Ildar Karić. Izjednačio je sedam minuta prije kraja na 2:2, a tri minute poslije je pogodio za konačnih 3:2. Jakov Marinović je bio strijelac prvog pogotka s kojim je BŠK Zmaj u 30. minuti izjednačio na 1:1.

SEMAFOR 19. kolo
Subota, 16. ožujka, Klis:
Uskok – Primorac (BNM) 0:1, Unešić: Zagora – Hrvace 0:2, Metković: Neretva – Jadran Luka Ploče 2:1, Sinj: Junak – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:1, Imotski: Imotski – RNK Split 0:3, Opuzen: Neretvanac – Croatia 4:1, nedjelja, 17. ožujka, Baška Voda: Urania – Kamen 1:0, Stobreč: Primorac 1929. (S) – BŠK Zmaj 2:3

1. Uskok 39 bodova (+22), 2. Junak 37 bodova (+16), 3. Primorac (BNM) 36 bodova (+12), 4. Urania 35 bodova (+13), 5. Kamen 31 bod (+6), 6. Croatia 30 bodova (+2), 7. Neretva 28 bodova (+8), 8. Jadran LP 27 bodova (+9), 9. Hrvace 26 boda (0), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 22 boda (+1), 11. Neretvanac 22 boda (-7), 12. BŠK Zmaj 21 bod (-22), 13. Primorac 1929. Stobreč 20 bodova (-12),  14. RNK Split (kažnjen sa 6 bodova) 16 bodova (0), 15. Zagora 16 bodova (-17), 16. Imotski 12 bodova (-26).
Raspored 20. kola
Subota, 23. ožujka, Biograd na Moru: Primorac (BNM) - Imotski, Split: RNK Split - Junak, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretvanac, Ploče: Jadran Luka Ploče - Primorac 1929. Stobreč, Hrvace: Hrvace - Urania, Ivanbegovina: Kamen - Uskok, nedjelja, 24. ožujka, Zmijavci: Croatia - Neretva, Blato: BŠK Zmaj - Zagora.

19. travanj 2024 23:33