NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SOKOL DOBIO SLAVENA, CROATIJI DERBI Župa dubrovačka jurila četvrtu uzastopnu pobjedu u Gabrilima, a vratila se iz njih sa četiri lopte u mreži

17. ožujka 2019. - 19:56
Zadnja tri puta je Župa dubrovačka slavila u Gabrilima, željela je ostvariti i četvrtu pobjedu u nizu na terenu Croatije te tako preuzeti vrh Prve županijske nogometne lige, međutim, doživjela je poraz, i to težak. Njena se mreža tresla čak četiri puta. Croatia je stigla do svoje devete pobjede u nizu, te sad ima pet bodova prednosti u odnosu na drugoga, a na tom mjestu nije više sastav iz Čibače, već opet Gusar, koji je s 2:0 kod kuće u 13. kolu savladao Orebić. Za 'žute' pogađali su Stanko Vlahović i Drago Jelavić.

Derbi je pogotkom u Gabrilima otvorio Borna Tikvica. Pogodio je iskosa iz slobodnog udarca mrežu Župe dubrovačke. Igrala se 11. minuta. Nije tom prilikom najbolje reagirao Faris Sarić, vratar gostiju. Potom 38. minuta. Kazneni udarac za domaćina. Vlaho Grbešić je namjestio loptu na bijelu točku, tukao. Sarić brani, pa opet brani, pa opet brani, pa se trese vratnica gola Župe dubrovačke, pa opet gužva, te ubačaj na drugu stativu gdje je na pravom mjestu bio Matej Nađ, koji šalje loptu u mrežu. Četiri minute poslije već je 3:0. Damir Hodžić je pobjegao, pogodio za 3:0, te 'uhvatio' Velimira Kajbu, kapetana Župe dubrovačke na prvom mjestu liste strijelaca. Sad obojica imaju po deset pogodaka. Početkom nastavka, u 51. minuti, Vlaho Grbešić je uspio zatresti mrežu Župe dubrovačke, a što nije uspio iz kaznenog udarca u 38. minuti.

Susjedski ogled na Grudi, na terenu Slavena na kojem je i Sokol domaćin, pripao je gostima iz Dubravke. Slaven nije iskoristio dvije, tri prilike. Nikša Dragić je junak 'zelenih'. Pogodio je sredinom nastavka. Sokol je ostvario drugu prvenstvenu pobjedu.

Drugi susjedski ogled odigran u Žrnovu, a on je pripao domaćinu. ŠD Smokvica je bila gost. Izgubila je. Kako su u Potomju Grk i Konavljanin odigrali bez pobjednika, Žrnovo je nakon pobjede protiv ŠD Smokvice preskočilo obojicu te je sad na osmom mjestu. Bit će zanimljiva borba na dnu tablice. Sedmi (ŠD Smokvica) ima samo pet bodova više od zadnjeg (Sokol).

U Vela Luci bez pobjednika. Hajduk 1932. je u 34. minuti poveo protiv metkovskih 'crveno bijelih' pogotkom Bruno Berkovića. ONK Metković je izjednačio u 63. minuti. Mrežu domaćina je zatresao Marko Utovac.

Gusar je za 14 dana u Gabrilima...

SEMAFOR 13. kolo
Žrnovo:
 Žrnovo - SD Smokvica 2:1, Vela Luka: Hajduk 1932. - ONK Metković 1:1, Potomje: Grk - Konavljanin 2:2, Gruda: Slaven - Sokol 0:1, Gabrile: Croatia - Župa dubrovačka 4:0, Komin: Gusar - Orebić 2:0.

1. Croatia 33 boda (31:10),
2. Gusar 28 bodova (34:11), 3. Župa dubrovačka 27 bodova (30:17), 4. ONK Metković 26 bodova (23:11), 5. Slaven 25 bodova (27:14), 6. Orebić 17 bodova (12:16), 7. SD Smokvica 13 bodova (25:24), 8. Žrnovo 12 bodova (13:33), 9. Grk 11 bodova (17:28), 10. Konavljanin 11 bodova (11:31), 11. Hajduk 1932. 9 bodova (14:24), 12. Sokol 8 bodova (12:31).
14. kolo
Nedjelja, 24. ožujka, Smokvica; ŠD Smokvica - Gusar, Orebić: Orebić - Croatia, Čibača: Župa dubrovačka - Slaven, Gruda: Sokol - Grk, Čilipi: Konavljanin - Hajduk 1932., Žrnovo: Žrnovo - ONK Metković.
Onkovci na grobu Olivera Dragojevića
Vodstvo, struka i igrači ONK Metković su prije utakmice protiv Hajduka 1932. otišli na groblje svetog Roka u Vela Luci te zapalili svijeće na posljednjem počivalištu Olivera Dragojevića. Odali su tako počast glazbenom velikanu bez čijih pjesama ne mogu ni danas.

25. travanj 2024 08:27