NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

NERETVANAC DOBIO NAKON 'MILIJUN' GODINA Sršen rastužio Pločane u 90. minuti, a GOŠK Dubrovnik 1919. u Sinju pogodio u 'ništa'

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
16. ožujka 2019. - 18:41
U Metkoviću: Neretva - Jadran Luka Ploče 2:1, i to je domaćin slavio pogotkom Ante Sršena u posljednjoj minuti. Metkovci su poveli pogotkom Adela Ajkunića u 22. minuti, a Pločani izjednačili u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Pogodio je mrežu domaćina Marko Musulin. Dvije minute nakon početnog vodstva Neretve imao je Jadran Luka Ploče kazneni udarac, ali Marijan Šuto nije zatresao mrežu, već okvir gola domaćina.

U Opuzenu pobjeda Neretvanca, koji je zadnji put sva tri boda osvojio 7. listopada prošle godine kad je u 7. kolu kod kuće savladao Imotski s 3:0. Neretvanac je u tih prvih sedam kola sezone zabilježio pet pobjeda, jedan remi i jedan poraz, a nakon toga je bio bez pobjede jedanaest utakmica od kojih je čak šest odigrao kod kuće. Sad je opet slavio s tri razlike za nova tri boda. Dobio je kod kuće Croatiju sa 4:1. Dva puta je mrežu gostiju zatresao Stephen Chinedu, a po jednom Stanislav Vasilj i Ilija Mašić.

GOŠK Dubrovnik 1919. je bio gost Junaka. Postigao je jedan pogodak, poveo u 12. minuti, i to je strijelac bio, a tko drugi nego Baldo Cicijelj. Njegov 13. pogodak ove sezone. Drugi je topnik lige. Drago Gabrić (RNK Split) vodi sa 14 pogodaka. Međutim, do kraja utakmice u Sinju dubrovački sastav je primio dva pogotka, u 26. i 77. minuti, te je upisao novi poraz, deveti ove sezone.

SEMAFOR 19. kolo
Subota, 16. ožujka, Klis:
Uskok – Primorac (BNM) 0:1, Unešić: Zagora – Hrvace 0:2, Metković: Neretva – Jadran Luka Ploče 2:1, Sinj: Junak – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:1, Imotski: Imotski – RNK Split 0:3, Opuzen: Neretvanac – Croatia 4:1, nedjelja, 17. ožujka, Baška Voda: Urania – Kamen, Stobreč: Primorac 1929. (S) – BŠK Zmaj.

RASPORED 20. kola
Subota, 23. ožujka, Biograd na Moru:
Primorac (BNM) - Imotski, Split: RNK Split - Junak, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretvanac, Ploče: Jadran Luka Ploče - Primorac 1929. Stobreč, Hrvace: Hrvace - Urania, Ivanbegovina: Kamen - Uskok, nedjelja, 24. ožujka, Zmijavci: Croatia - Neretva, Blato: BŠK Zmaj - Zagora.
1. Uskok 39 bodova (+22), 2. Junak 37 bodova (+16), 3. Primorac (BNM) 36 bodova (+12), 4. Urania (utakmica manje) 32 boda (+12), 5. Kamen (utakmica manje) 31 bod (+7), 6. Croatia 30 bodova (+2), 7. Neretva 28 bodova (+8), 8. Jadran LP 27 bodova (+9), 9. Hrvace 26 boda (0), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 22 boda (+1), 11. Neretvanac 22 boda (-7), 12. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 20 bodova (-11), 13. BŠK Zmaj (utakmica manje) 18 bodova (-23), 14. RNK Split (kažnjen sa 6 bodova) 16 bodova (0), 15. Zagora 16 bodova (-17), 16. Imotski 12 bodova (-26).

18. travanj 2024 23:58