NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

LETI ZMAJ, PRELETIO I PODVORNICU 'Crveni' već u 16. minuti imali 3:0, nanizali tri pobjede za bijeg sa začelja!

3. ožujka 2019. - 18:23
Bježi BŠK Zmaj sa začelja. Nakon što je prošlo kolo, prvo proljetnog dijela, dobio kod kuće jesenskog prvaka, bio s 2:1 bolji od Junaka, sad je ostvario novu pobjedu. Slavio je s 3:2 u Opuzenu protiv Neretvanca. Pobjedom je zaključio i jesenski dio kad na svom terenu sa 4:1 dobio Imotski, izravnog suparnika u borbi za ostanak. Dakle, nanizao je tri pobjede. Ukupno ih je ostvario pet. Ima sad 15 bodova. Imotski, koji je sad na začelju na kojem je BŠK Zmaj bio od samog početka prvenstva, ima četiri boda manje od sastava sa Zlinja, koji je bodovima bogatiji i od RNK Split. Na 13. mjestu je Zagora, koja ima samo bod više od sastava iz Blata.

Na Podvornici 'crveni' su nakon samo 16 minuta vodili s 3:0. Kakav start: Mario Marić je pogodio u 3. minuti, Jakov Marinović u 6., a Ildar Klarić u 16. minuti. Neretvanac to nije uspio anulirati u preostalih gotovo 75 minuta igre. Istina, uspio je dva puta prevafriti obranu gostiju, ali nedovoljno za izbjeći poraz. Četiri minute prije odlaska na odmor Domagoj Zovko je postigao prvi pogodak za Neretvanac, a drugi u 80. minuti Stanislav Vasilj.

SEMAFOR 17. kolo
Subota, 2. ožujka, Unešić:
 Zagora - Uskok 1:2, Metković: Neretva - Hrvace 2:1, Sinj: Junak - Jadran LP 0:0, Imotski: Imotski - Croatia 1:2, Split: RNK Split - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:1, nedjelja, 3. ožujka, Baška Voda: Urania - Primorac (B) 2:1, Stobreč: Primorac 1929. (S) - Kamen 1:1, Opuzen: Neretvanac - BŠK Zmaj 2:3.

1. Uskok 36 bodova (+22), 2. Junak 34 boda (+18), 3. Urania 32 boda (+13), 4. Primorac (BNM) 30 bodova (+9), 5. Kamen 28 bodova (+4), 6. Croatia 27 bodova (+2), 7. Jadran LP 26 bodova (+10), 8. Neretva 25 bodova (+9), 9. GOŠK Dubrovnik 1919. 21 bod (+2), 10. Primorac 1929. Stobreč 20 bodova (-7), 11. Hrvace (utakmica manje) 19 bodova (-6), 12. Neretvanac (utakmica manje) 18 bodova (-10), 13. Zagora 16 bodova (-12), 14. BŠK Zmaj 15 bodova (-25), 15. RNK Split (kažnjen sa 6 bodova) 13 bodova (-1), 16. Imotski 11 bodova (-23).