NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

BURA ODGODILA DVIJE OD PET UTAKMICA Pločanima (samo) bod, GOŠK Dubrovniku 1919. i Neretvi ni jedan

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
23. veljače 2019. - 18:19
Bura je nije dozvolila da se u subotu, 23. veljače, odigra svih pet utakmica. Nije se igralo u Hrvacama gdje je trebao gostovati Neretvanac, te na Klisu gdje je u goste Uskoku trebao doći Primorac 1929. iz Stobreča. Na tri preostala terena je lopta krenula s centra u 15 sati. Prvi pogodak ovog proljeća u južnoj skupini Treće hrvatske lige vidjeli su gledatelji u Biogradu na Moru gdje je domaći Primorac poveo u 7. minuti protiv GOŠK Dubrovnika 1919. Iako je domaćin slavio Vedrana Smokrovića, u zapisnik utakmice je upisano kako je to bio autogol (Toni Žile). Do kraja utakmice domaćin je  postigao još dva pogotka, a GOŠK Dubrovnik 1919. jedan (Mislav Glavinić u 60. minuti za konačnih 3:1) te dubrovački sastav nije osvojio ove sezone niti jedan bod protiv Primorca iz Biograda na moru. Na startu sezone je izgubio na lapadskom travnjaku s 3:2.

U Biogradu na Moru GOŠK Dubrovnik 1919. je pod vodstvom trenera Milana Petrovića igrao u sastavu: Dalibor Kristić, Šumun Horvat (od 46. Domagoj Veraja), Mislav Glavinić, Domagoj Torbarina, Toni Žile, Vlaho Skaramuca, Luka Matić (od 64. Elliot Drago Mišić), Ante Ivanišević, Baldo Cicijelj, Bruno Pralas (od 46. Josip Čurčić) i Ivo Caput.

Jadran Luka Ploče je u prvom dijelu sa čak 6:1 dobio Imotski u Imotskom, u utakmici u kojoj je briljirao Marijan Šuto sa čak četiri pogotka, a sad je protiv istog suparnika na svom Jadranovom odigrao 1:1. Gosti su poveli u 58. minuti, a izjednačio je Nino Maleta u 67. minuti. Gosti su imali više prilika za pogodak.

Pod vodstvom trenera Gorana Prolete (na slici) Jadran Luka Ploče je proljetni dio prvenstva počeo u sastavu: Marijo Batinović, Ivan Raič, Anđelko Kordić, Abel Kalfić, Dino Primorac, Marijan Šuto, Marko Musulin, Teo Herceg, Martin Musulin, Nino Maleta i Marin Romić. Proleta je napravio samo jednu izmjenu. U 86. minuti je umjesto Marka Musulina ušao Robert Pijević.

U Ivanbegovini je gostovala Neretva. Metkovci su poraženi od Kamena s 3:1. Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio s 3:0. Dragan Brečić je iz kaznenog udarca u 85. minuti postigao pogodak za Neretvu, koja je utakmicu pod vodstvom trenera Gorana Galova odigrala u sastavu: Emir Mulač, Luka Juričić, Vencel Kožul, Domagoj Kuran (od 63. Toni Babić), Dražen Glibo, Marin Vranjić, Mirko Marić, Aled Ajkunić, Ante Sršen (od 79. Šime Erjauc), Zvonimir Medić i Eduard Raguž (od 71. Dragan Brečić).

RASPORED 16. kolo
Subota, 23. veljače, Biograd:
Primorac (B) - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:1, Ploče: Jadran LP - Imotski 1:1, Hrvace: Hrvace - Neretvanac (odgođeno), Ivanbegovina: Kamen - Neretva 3:1, Klis: Uskok - Primorac 1929. Stobreč (odgođeno), nedjelja, 24. veljače, Zmijavci: Croatia - RNK Split, Blato: BŠK Zmaj - Junak, Baška Voda: Urania - Zagora.
1. Junak (utakmica manje) 33 boda (+19), 2. Uskok (utakmica manje) 30 bodova (+17), 3. Primorac (BNM) 30 bodova (+10), 4. Kamen 27 bodova (+4), 5. Urania (utakmica manje) 26 bodova (+9), 6. Jadran LP 25 bodova (+10), 7. Neretva 22 boda (+8), 8. GOŠK Dubrovnik 1919. 21 bod (+4), 9 Croatia (utakmica manje) 21 bod (-1), 10. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 19 bodova (-3), 11. Hrvace (utakmica manje) 19 bodova (-5), 12. Neretvanac (utakmica manje) 18 bodova (-9), 13. Zagora (utakmica manje) 16 bodova (-8), 14. Imotski 11 bodova (-22), 15. RNK Split (utakmica manje, kažnjen sa 6 bodova) 10 bodova (-3), 16. BŠK Zmaj (utakmica manje) 9 bodova (-27).
17. KOLO
Subota, 2. ožujka, Unešić: Zagora - Uskok, Metković: Neretva - Hrvace, Sinj: Junak - Jadran LP, Imotski: Imotski - Croatia, Split: RNK Split - GOŠK Dubrovnik 1919., nedjelja, 3. ožujka, Baška Voda: Urania - Primorac (B), Stobreč: Primorac 1929. (S) - Kamen, Opuzen: Neretvanac - BŠK Zmaj.

25. travanj 2024 15:12