Sport Nogomet

NOGOMET

TURSKA Glumac prema gore, Aganović prema dole

NOGOMET
Treći uzastopni prvenstveni poraz Altaya, i to sva tri s pogotkom razlike. Četiri kola momčad za koju igra od ove sezone Adnan Aganović ne zna za pobjedu, te je sad samo s bodom više od sastava koji su na pozicijama koje vode u niži rang. Altay je u 16. kolu drugog razreda turskog nogometa poražen kod kuće od Osmanlispora s 1:0, i to je pogodak primio u 88. minuti. Aganović je u igru ušao u 67. minuti.

Balikesirspor za kojeg igra Tomislav Glumac je daleko boljeg respoloženja. Dobio je zadnje dvije utakmice, ne zna za poraz u zadnje tri. U 16. kolu je slavio kod kuće s 2:1 protiv Adana Demirspora nakon što je kolo prije dobio u gostima treći Gaziantep s 2:0. Zanimljivo, Adana Demirspor je vodila kod Balikesirspora 1:0 od 10. do 89. minute. Tada je domaćin izjednačio iz kaznenog udarca, a u prvoj minuti sudačke nadoknade stigao do novog pogotka i pobjede, te skočio na deseto mjesto. Ima 23 boda. Tri boda mu bježi šesto mjesto, posljednje koje vodio u doigravanje za plasman u viši rang. Glumac je propustio 16. kolo zbog žutih kartona.