NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SOKOL GUSARU UZEO NASLOV Barjak se vije na Svetom Martinu!

2. prosinca 2018. - 19:01
Croatia iz Gabrila je jesenski prvak. Dobila je u Čilipima Konavljanin s 3:0, te dočekala da Gusar isto ne uspije na Grudi protiv fenjeraša, Sokola. Utakmica Sokol – Gusar završila je bez pobjednika – 1:1. Sokol je poveo u 31. minuti pogotkom Pava Kuliša. Gusar je izjednačio iz kaznenog udarca u 56. minuti, kojeg je realizirao Ivan Medak. Od 62. minute Sokol je igrao s desetoricom jer je zbog drugog žutog isključen Ivo Trković. Sudac Luka Liković je pokazao 13 žutih kartona, osam domaćin, a pet gostujućim igračima. U izvještaj o utakmici delegat Damir Gleđ je naveo kako je sudac nakon utakmice poliven pivom, te ispljuvan od strane domaćih navijača. Opet će biti posla za disciplinskog suca.

ONK Metković je držao vrh osam kola, Gusar je na vrh bio nakon 9. i 10. kola, a na kraju jeseni barjak Croatiji. Pogotke za momčad trenera Frane Lojića, koja će prezimiti na prvom mjestu, postigli su u nastavku utakmice u Čilipima Matej Nađ u 57., Matej Vidak u 75. i Damir Hodžić u 77. minuti. Zanimljivo, Croatia je ove jeseni izgubila u Kominu od Gusara i u Čibači od Župe dubrovačke, prva dva pratitelja. Sve ostale utakmice je dobila. Na proljeće prvi gost na Svetom Martinu je Župa dubrovačka, a drugi gost je Gusar! Prije Župe dubrovačke Croatia je na startu drugog dijela gost Sokola, a između dva derbija kod kuće ide u Orebić.

U Čibači oslabljeni Orebić je u 52. minuti poveo protiv Župe dubrovačke pogotkom Ivana Kordića, ali nije uspio iznenaditi domaćina, koji je u 64. minuti izjednačio pogotkom Viktora Lekaja, a do pobjede stigao u 72. minuti sjajnom akcijom Antonia Lipotića.

Tomislav Andreis je realizirao kazneni udarac u 75. minuti. Taj pogodak kapetana donio je Hajduku 1932. sva tri boda kod kuće protiv ŠD Smokvica. I Žrnovo se pobjedom oprostilo od prvog dijela. Dočekalo je Grka te slavilo s 2:0. Oba pogotka za domaćina postigao je Ivan Tomović. Prvog u 20., a drugog u 75. minuti.

U Metkoviću ONK Metković je prekinuo niz od tri poraza, te stigao do novih bodova. S 1:0 je bio bolji od Slavena. Stipan Marević je odlučio pobjednika. Pogodio je mrežu Slavena u 61. minuti.

SEMAFOR 11. kolo
Nedjelja, 2. prosinca, Vela Luka:
Hajduk 1932. – ŠD Smokvica 1:0, Žrnovo: Žrnovo - Grk 2:0, Metković: ONK Metković – Slaven 1:0, Čilipi: Konavljanin – Croatia 0:3, Gruda: Sokol – Gusar 1:1, Čibača: Župa dubrovačka – Orebić 2:1.

1. Croatia 27 bodova (24:9),
2. Gusar 25 bodova (32:9), 3. Župa dubrovačka 24 boda (28:13), 4. Slaven 22 boda (24:12), 5. ONK Metković 22 boda (20:9), 6. Orebić 17 bodova (12:10), 7. SD Smokvica 10 bodova (20:22), 8. Grk 10 bodova (14:24), 9. Konavljanin 10 bodova (9:26), 10. Žrnovo 8 bodova (11:32), 11. Hajduk 1932. 7 bodova (13:23), 12. Sokol 5 bodova (10:28).
TOP(NIK)
9 pogodaka - Velimir Kajba (Župa dubrovačka), 8 pogodaka - Igor Čović (Športsko društvo Smokvica), Damir Hodžić (Croatia), 6 pogodaka - Mateo Kljunak (Grk), Antonio Lipotić (Župa dubrovačka), Ivan Medak (Gusar)...

20. travanj 2024 17:41