Sport Nogomet

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

ZADNJE KOLO PRVOG DIJELA Zadnji se na kraju jedini smije

Jadran Luka Ploče, Neretva, Neretvanac i BŠK Zmaj su zaključili prvio dio sezone, a što će u nedjelju, 2. prosinca, napraviti i preostali klub Dubrovačko-neretvanske županije u južnoj skupini Treće hrvatske lige, GOŠK Dubrovnik 1919. Blaćani su se oprostili s pobjedom kod kuće protiv Imotskog u derbiju začelja, te su uhvatili priključak. I dalje su zadnji, ali sa samo bodom manje od RNK Split i Imotskog. Pločani su odigrali neriješeno kod kuće protiv RNK Split, dok su Neretva i Neretvanac upisali poraz. Metkovci u gostima od Uskoka, jesenskog doprvaka, a Opuzenci od Kamena u Ivanbegovini.

Na Zlinju Marko Vrkić je pogodio u 23. minuti za 1:0, a Marin Tomas u 40. minuti za 2:0. Imotski je u 65. minuti prepolovio prednost domaćina (Wagner Santos Lago), a samo dvije minute poslije opet je plus dva za domaćina (Vlatko Franić), koji je u 86. minuti drugim pogotkom kapetana Marka Vrkića potvrdio uspjeh.

Jadran Luka Ploče je protiv RNK Split poveo u 15. minuti. Pogodio je mrežu splitskih 'Crvenih' Marijan Šuto. Prvu priliku je imao domaćin u 3. minuti kada je Dino Primorac uputio silovit darac sa 16 metara, ali je vratar gostiju Josip Bartulić bio na mjestu. U 39. minuti zaprijetio je Drago Gabrić, ali sad je na mjestu vratar domaćih Luka Benić. U 43. minuti nova prilika domaćina (Martin Musulin) i nova obrana Bartulića, koji se istaknuo u 71. i 74. minuti kad je obranio udarce Abela Kalfića i Marina Romića, te u 83. minute kad je zaustavio pokuušaj Marijana Šuta iz blizine. RNK Split je izjednačio u 88. minuti (Ivan Beović). Momčad trenera Gorana Prolete bila je oslabljena neigranjem vratara Marija Batinovića, te Mihovila Šutala i Gorana Barbira. Pločanski sastav je ove jeseni ostvario sedam pobjeda, tri remija i pet poraza, postigao 25, a primio 15 pogodaka.

Neretva je zabilježila šest pobjeda, četiri remija i pet poraza, postigla 24, a primila 14 pogodaka. Nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta na Klisu, a nakon samo devet minuta u nastavku Uskok je poveo s 3:0. Nakon toga je Neretva pogocima Adela Ajkunića i Šime Erjauca stigla na pogodak zaostatka u 67. minuti. Neretvanac je izborio pet pobjeda, tri remija i doživio sedam poraza. Bez pobjede je u zadnjih osam kola. U Ivanbegovini je izgubio od Kamena s 2:1. Stanislav Vasilj je bio strijelac za Neretvanac, za 1:1 u 63. minuti. Kamen je poveo s 1:0 u 9. minuti, a u 80. minuti pogodio iz kaznenog udarca za sva tri boda. Pogodak razlika Neretvanca 22:31. BŠK Zmaj je ove jeseni ostvario tri pobjede i dvanaest poraza. Postigao 13, a primio 40 pogodaka. Dvije pobjede je ostvario u zadnja tri kola jeseni.

SEMAFOR 15. kolo
Subota, 1. prosinca, Unešić
: Zagora – Primorac (BNM) 1:1, Klis: Uskok – Neretva 3:2, Ivanbegovina: Kamen – Neretvanac 2:1, Hrvace: Hrvace – Junak 3:0, Ploče: Jadran LP – RNK Split 1:1, Blato: BŠK Zmaj – Imotski 4:1, nedjelja, 2. prosinca, Baška Voda: Urania – Primorac 1929. Stobreč, Zmijavci: Croatia – GOŠK Dubrovnik 1919.

1. Junak 33 boda (+19), 2. Uskok 30 bodova (+17), 3. Primorac (BNM) 27 bodova (+8), 4. Urania (utakmica manje) 25 bodova (+9), 5. Jadran LP 24 boda (+10), 6. Kamen 24 boda (+2), 7. Neretva 22 boda (+10), 8. GOŠK Dubrovnik 1919. (utakmica manje) 21 bod (+7), 9. Hrvace 19 bodova (-5), 10. Croatia (utakmica manje) 18 bodova (-2), 11. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 18 bodova (-3), 12. Neretvanac 18 bodova (-9), 13. Zagora 16 bodova (-8), 14. RNK Split (kažnjen sa 6 bodova) 10 bodova (-3), 15. Imotski 10 bodova (-22), 16. BŠK Zmaj 9 bodova (-27).