NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

VERAJA I CICIJELJ ZAUSTAVILI PLOČANE Neretvi nova tri boda, BŠK Zmaj izgubio derbi začelja

24. studenog 2018. - 18:08
Domagoj Veraja u 31. i Baldo Cicijelj u 59. minuti, njegov deseti pogodak ove sezone, donijeli su radost GOŠK Dubrovniku 1919. protiv Jadrana Luka Ploče u posljednjoj utakmici ove godine na lapadskom travnjaku za prvenstvene bodove. Dubrovački sastav je stigao do šeste pobjede, te prekinuo niz pločanskog sastava od pet kola bez poraza. Jadran Luka Ploče je upisao petu nulu ove sezone nakon što je u zadnjih pet kola osvojio 13 od 15 mogućih bodova..

U Metkoviću Neretva je zaustavila Uraniju. Metkovci su već nakon 4. minute vodili s 2:0. Oba pogotka postigao je Šime Erjauc, prvog u 2., a drugog dvije minute poslije. Bartul Cvitanović je u 12. minuti prepolovio prednost domaćina, koji je pogotkom Eduarda Raguža u 83. minuti potvrdio pobjedu. Neretva je od 77. minute igrala s igračem manje. Zbog drugog žutog isključen je Zvonimir Medić. U trećoj minuti sudačke nadoknade nova dva isključenja. Kod gostiju Dino Tomas zbog udaranja domaćeg igrača bez lopte, te Frane Jerković, rezervni igrač Neretve, zbog utrčavanja u teren i udaranja igrača Uranie.

Drago Gabrić je s tri pogotka, te s jednim Ivo Antonio Kralj u derbiju začelja donijeli su novu pobjedu RNK Split, a nanijeli novi poraz BŠK Zmaj, kojem sad splitski 'crveni' bježe tri boda. Blatski 'crveni' su na dvije pobjede i dvanaest poraza, te na začelju. Ove jeseni niti jedan bod nisu osvojili u gostima. Iduće kolo, posljednje prvog dijela, dolazi im Imotski. Tu utakmicu, opet je suparnik izravni suparnik, jednostavno moraju dobiti. U Split su došli s trinaestoricom. Na klupi jedan 17-godišnjak (Dino Kapor), i jedan 16-godišnjak (Matija Šeparović).

SEMAFOR 14. kolo
Subota, 24. studenog, Biograd na Moru:
 Primorac (BNM) – Croatia 3:2, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Jadran LP 2:0, Split: RNK Split – BŠK Zmaj 4:0, Imotski: Imotski – Hrvace 1:3, Sinj: Junak – Kamen 2:0, Metković: Neretva – Urania 3:1, nedjelja, 25. studenog, Opuzen: Neretvanac – Uskok, Stobreč: Primorac 1929. – Zagora.

1. Junak 33 boda (+22), 2. Primorac (BNM) 26 bodova (+8), 3. Urania 25 bodova (+9), 4. Uskok (utamica manje) 24 boda (+14), 5. Jadran LP 23 boda (+10), 6. Neretva 22 boda (+11), 7. GOŠK Dubrovnik 1919. 21 bod (+7), 8. Kamen 21 bod (+1), 9. Croatia 18 bodova (-2), 10. Neretvanac (utakmica manje) 18 bodova (-6), 11. Hrvace 16 bodova (-8),12. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 15 bodova (-4), 13. Zagora (utakmica manje) 15 bodova (-7), 14. Imotski 10 bodova (-19), 15. RNK Split (kažnjen sa 6 bodova) 9 bodova (-3), 16. BŠK Zmaj 6 bodova (-30).