NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

PLOČANI PROLETJELI KROZ BIOGRAD Dubrovčani i Metkovci ubacili u četvrtu!

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
10. studenog 2018. - 18:14
Bez petorice, ozlijeđenih Gorana Barbira, Tea Hercega i duže vrijeme Aljoše Krstičevića, te Ivana Raiča i Marka Musulina (kartoni), Jadran Luka Ploče je slavio u Biogradu na Moru, te prekinuo niz od četiri pobjede Primorca. Abel Kalfić je bio strijelac u 31. minuti. Njegov peti ovosezonski pogodak za četvrtu ovosezonsku pobjedu Pločana u gostima. Vratili su se s tri boda iz Imotskog, Baške Vode, Blata i sad Biograda na moru. Momčad trenera Gorana Prolete je u gostima osvojila čak 13 bodova (četiri pobjede, jedan remi i dva poraza, gol razlika 12:6). Bolja je u gostima nego kod kuće (dvije pobjede i dva poraza te jedan remi, 10:6 pogodak razlika).

GOŠK Dubrovnik 1919. i Neretva su svoje goste, Hrvace odnosno Primorac 1929. iz Stobreča, ispratili sa četiri pogotka te stigli do svoje pete pobjede. Dubrovačka momčad je svoju sačuvala netaknutom, dok se mreža Metkovaca jednom zatresla. Hrvace su prvo bile bolje prvo poluvrijeme. Imale su Hrvace dva opasna udarca prema golu, te tri slobodna udarca, ali su svaki loše izveli. Domaćin je bio bez prave prilike u prvih 45 minuta, a onda se u nastavku sve okrenulo.

Poveo je GOŠK Dubrovnik 1919. u 49. minuti nakon izborenog kornera: Toni Žile je iz kuta pronašao Luku Matića, koji je bio najviši u skoku. Njegov prvi pogodak ove sezone. Baldo Cicijelj je nedugo nakon toga imao priliku za 2:0, ali nije uspio prebaciti Paška Stanića, vratara Hrvaca, te deseti put ove sezone zatresti protivničku mrežu. Međutim, što nije pošlo za nogom najboljem strijelcu momčadi Milana Petrovića, jest u 56. minuti Marinu Fadiću (njegov drugi ovosezonski pogodak). Oslobodio se čuvara, te prizemnim udarcem, silovitim, naciljao sa 17, 18 metara. Novi korner domaćina, novi ubačaj Žile, i novi pogodak – ovaj put Bruno Pralas je nebeski skakač (prvi pogodak ove sezone). U samoj završnici novi pogodak domaćina. Cicijelj je servirao Antoniju Smrdelju, koji nije promašio te je i on slavio svoj prvi pogodak.

GOŠK Dubrovnik 1919. je tako kod kuće na dobio četiri, a izgubio tri utakmice. U gostima ima pobjedu i poraz uz tri remija.

Neretva, jedini sastav koji je dobio Junaka, stigao je do pete pobjede, četvrte kod kuće. Dva puta je mrežu Stobrečana pogađao Luka Juričić, za 1:0 u 10. minuti, te u 71. minuti za 3:1. Adel Ajkunić je u 40. minuti pogodio za 2:0, a Frane Jerković u drugoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 4:1. Matej Vidović je bio strijelac za goste u 51. minuti. Luka Juričić je na učinku od sedam pogodaka ove sezone, Adel Ajkunić je postigao svoj drugi pogodak, kao i Frane Jerković.

SEMAFOR 12. kolo
Subota, 10. studenog, Biograd
: Primorac (BNM) – Jadran LP 0:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Hrvace 4:0, Split: RNK Split – Kamen 1:3, Imotski: Imotski – Uskok 1:1, Sinj: Junak – Urania 0:0, Metković: Neretva – Primorac 1929. Stobreč 4:1, nedjelja, 11. studenog, Zmijavci: Croatia – BŠK Zmaj, Opuzen: Neretvanac – Zagora.

1. Junak 29 bodova (+20), 2. Uskok 23 boda (+14), 3. Primorac (BNM) 22 boda (+7), 4. Urania 22 boda (+7), 5. Jadran LP 20 bodova (+10), 6. Neretva 18 bodova (+9), 7. GOŠK Dubrovnik 1919. 18 bodova (+6), 8. Kamen 18 bodova (+2), 9. Neretvanac (utakmica manje) 17 bodova (-2), 10. Croatia (utakmica manje) 15 bodova (-2), 11. Primorac 1929. Stobreč 14 bodova (-4), 12. Zagora (utakmica manje) 13 bodova (-7), 13. Hrvace 10 bodova (-11), 14. Imotski 10 bodova (-16), 15. RNK Split (kažnjen sa 6 bodova) 6 bodova (-6), 16. BŠK Zmaj (utakmica manje) 3 boda (-26).