NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

PJESMA I DALJE U SVLAČIONICI ONK METKOVIĆ Gusar, Slaven i Croatija prate metkovske 'crvene', Batisti ovacije u Orebiću!

4. studenog 2018. - 17:32
ONK Metković je pobjedom započeo niz teških utakmica. U prvih šest kola igrao je sa sastavima koji su na tablici plasirani od 7. do 12. mjesta, a sad im je bio suparnik sastav, koji je dijelio drugo mjesto. ONK Metković je na svom terenu poveo protiv Župe dubrovačke u 16. minuti pogotkom Tonćija Jerkovića. Momčad iz Čibače izjednačila je prekrasnim pogotkom Antonia Lipotića, koji je bio strijelac u 31. minuti za 1:1. U posljednjoj minuti prvog dijela opet Tonći Jerković. Dane Dominiković je tukao iz slobodnog udarca, a junak ONK Metkovića je dirao loptu koljenom. ONK Metković je osvojio 19 od 21 mogući bod!

U Orebiću senzacija. Žrnovo je dobilo domaćina s 2:1. Orebić je poveo u 6. minuti pogotkom Blaga Rosa. U nastavku na scenu stupa Brazilac Rafael Batista. Drugi pogodak, kažu domaćini, bio je sjajan. Prošao je nekoliko igrača Orebića, te pogodio. Na kraju je nagrađen s tribina velikim pljeskom. Domaći nisu štedjeli dlanove.

U Čilipima Konavljanin je dobio Sokola. Nije bilo pogodaka prvo poluvrijeme, a u drugom je domaćin poveo s 2:0. Pogađali su Pero Opušić i Marko Trtoman. Sokol je pogotkom Matea Miladina došao na pogodak zaostatka. Njegovi navijači su se ponadali kako bi mogli na kraju do još jednog pogotka i boda, ali to se nije dogodilo.

Na Gnjilama Slaven je upisao novu pobjedu. Bio je s 5:2 bolji od ŠD Smokvica. Ivan Pulić je pogodio za 1:0, Paulo Vukić je postigao drugi, treći i četvrti pogodak za Slaven, a peti Pero Macan. Za goste je oba pogotka potpisao Igor Čović. Slaven je poveo s 3:0. ŠD Smokvica je do odlaska na odmor postigla dva pogotka. U nastavku dva nova pogotka Slavena.

Gusar je osvojio sva tri boda u Vela Luci. 'Žuti' su do pobjede stigli s tri pogotka u mreži domaćina. Pogađali su mrežu Hajduka 1932. Nedjeljko Kaleb, te dva Dodiga, Tomislav i Darko. Kalebu je ovo četvrti ovosezonski pogodak, a Tomislavu i Darku treći. Gusar ima najbolji napad lige (21 pogodak), ONK Metković najbolju obranu (samo 2 pogotka).

U Potomju Croatija je uzela sva tri boda. Dobila je prvo poluvrijeme pogotkom Damira Hodžića. U nastavku je momčad trenera Frane Lojića poduplala prednost. Pogodio je Pero Ševo. Sredinom drugog poluvremena kazneni udarac za Grk, kojeg je realizirao Mateo Kljunak. Vlaho Grbešić je iz slobodnog udarca potvrdio uspjeh.

SEMAFOR
Nedjelja, 4. studenog, Orebić:
Orebić – Žrnovo 1:2, Metković: ONK Metković – Župa dubrovačka 2:1, Čilipi: Konavljanin – Sokol  2:1, Gruda: Slaven – ŠD Smokvica 5:2, Vela Luka: Hajduk 1932. – Gusar 0:3, Potomje: Grk – Croatia 1:3.

1. ONK Metković 19 bodova (19:2),
 2. Gusar 15 bodova (21:10), 3. Slaven 15 bodova (17:8), 4. Croatia 15 bodova (11:7), 5. Župa dubrovačka 12 bodova (16:7), 6. Orebić 11 bodova (6:5), 7. Grk 7 bodova (10:15), 8. Konavljanin 7 bodova (7:15), 9. Žrnovo 5 bodova (8:19), 10. SD Smokvica 4 boda (12:16), 11. Sokol 4 boda (7:17), 12. Hajduk 1932. 5 bodova (7:12).