NogometNOGOMET

TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG Cicijelj pogodio, Kristić obranio, GOŠK Dubrovniku 1919. pao Kamen sa srca!

3. studenog 2018. - 17:14
Prva gostujuća pobjeda GOŠK Dubrovnika 1919. ove sezone. Dobio je Kamen s 1:0 te se može pohvaliti kako je osvojio šest bodova u gostima (pobjeda, tri remija i jedan poraz). Uspjeh u Ivanbegovini ostvario je nakon što je izgubio zadnje dvije utakmice, od Uranie u Baškoj Vodi, te od Uskoka u Dubrovniku, a štto mu je bio treći poraz kod kuće (doma polovičan učinak: tri pobjede i tri poraza).

Pobjedu protiv Kamena donijeli su Baldo Cicijelj i Dalibor Kristić. Prvi je realzirao kazneni udarac u 12. minuti. Domaćin je vrlo brzo nakon toga imao istu priliku, ali brani Dalibor Kristić. Miroslav Krištić nije bio uspješan s bijele točke kao najbolji strijelac dubrovačkog sastava, kojem je ovo prvi pogodak u gostima, ali već deveti ove jeseni. Cicijelj je drugi strijelac lige. Samo je uspješniji od njega Junakov junak Petar Bašić Šiško, koji je također pogađao ovo kolo. Svojim 12. pogotkom Bašić Šiško je pogodio za 1:0 vodstvo Junaka u Unešiću protiv Zagore, međutim, na kraju, iako su vodili s 2:0, Sinjani su osvojili samo jedan bod, ali dovoljno za ostanak na vrhu uz napomenu kako su odigrali utakmicu manje. Krištić, igrač Kamena, ostao je pak na samo jednom pogotku ove sezone.

Neretva je prošlo kolo u sudačkoj nadoknadi u Opuzenu protiv Neretvanca ostala bez četvrte pobjede u nizu, a sad je izgubila kod kuće od Primorca iz Biograda na Moru. Dragan Brečić je bio strijelac za Neretvu u 52. minuti iz kaznenog udarca. Tim pogotkom je Neretva anulirala prvi pogodak gostiju. Isto nije uspjela nakon što su gosti u 68. minuti drugii put zatresli mrežu domaćina...

SEMAFOR 11. kolo
Subota, 3. studenog, Metković
: Neretva – Primorac (BNM) 1:2, Unešić: Zagora – Junak 2:2, Klis: Uskok – RNK Split 0:0, Ivanbegovina: Kamen - GOŠK Dubrovnik 1919. 0:1, Hrvace: Hrvace – Croatia 2:1, nedjelja, 4. studenog, Stobreč:Primorac 1929. – Neretvanac, Baška Voda: Urania – Imotski, Blato: BŠK Zmaj – Jadran LP.

1. Junak (utakmica manje) 25 bodova, 2. Uskok 22 boda, 3. Primorac (BNM) 22 boda, 4. Urania (utakmica manje) 18 bodova, 5. Neretvanac (utakmica manje) 17 bodova, 6. Neretva 15 bodova, 7. GOŠK Dubrovnik 1919. 15 bodova, 8. Croatia (utakmica manje) 14 bodova, 9. Kamen (utakmica manje) 14 bodova, 10. Jadran LP (utakmica manje) 14 bodova, 11. Zagora 13 bodova, 12. Primorac 1929. Stobreč (dvije utakmice manje) 11 bodova, 13. Hrvace 10 bodova, 14. Imotski (utakmica manje) 9 bodova, 15. RNK Split (oduzeto 6 bodova) 6 bodova, 16. BŠK Zmaj (utakmica manje) 3 boda.
12. KOLO
Subota, 10. studenog, Biograd: Primorac (BNM) – Jadran LP, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Hrvace, Split: RNK Split – Kamen, Imotski: Imotski – Uskok, Sinj: Junak – Urania, Metković: Neretva – Primorac 1929. Stobreč, nedjelja, 11. studenog, Zmijavci: Croatia – BŠK Zmaj, Opuzen: Neretvanac – Zagora.

25. travanj 2024 06:03