Sport Nogomet

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

BIT ĆE POSLA ZA DISCIPLINSKOG SUCA Očekivana odluka povjerenika

Očekivano, s obzirom na napisano u zapisnicima, povjerenik za natjecanje Prve županijske nogometne lige, Darij Jasprica, registrirao je prekinute utakmice 5. kola Croatia – ŠD Smokvica i Hajduk 1932. - Župa dubrovačka s 3:0 za Croatiju odnosno Župu dubrovačku. Podsjetnik, obje utakmice su prekinute zbog napada na suce, glavnog u Gabrilima (Roberta Hausvičku) odnosno pomoćnog u Vela Luci (Mersada Zukića).

U Gabrilima je sudac Hausvička dosudio u 6. minuti kazneni udarac za domaćina, te pokazao Ivanu Tomiću, igraču ŠD Smokvica, žuti karton, a kako je isti, stajalo je u izvješću, nakon toga nastavio vrijeđati suca, dobio je drugi žuti karton. Tomić je potom udario nogom u predjelu glave i desne ruke Hausvičku, koji je svirao prekid. U Vela Luci je Župa dubrovačka postigla u 23. minuti pogodak. Domaći igrači su smatrali kako je strijelac Velimir Kajba bio u zaleđu, te su protestirali kod pomoćnog suca Zukića. Hrvoje Gugić, igrač Hajduka 1932., tada je gurnuo Zukića, vukao ga za majicu i udario u predjelu prsa. Glavni sudac Luka Liković je nakon konzultacije s Zukićem, koji se nakon napada Hrvoja Gugića nije osjećao sposobnim nastaviti susret, odsvirao kraj.

Naravno, Ivan Tomić i Hrvoje Gugić su prijavljeni Disciplinskom sucu, ali i ŠD Smokvica, budući je ovo bio njezin drugi prekid ove sezone. Naime, nezadovoljna suđenjem u Kominu napustila je teren u 88. minuti pri vodstvu Gusara 5:3 u 3. kolu. Utakmicu je poslije Jasprica registrirao 3:0 za Gusara, dok je disciplinski sudac dipl. iur. Arian Čustović donio odluku po kojoj se igrač ŠD Smokvica Mladen Salečić, koji je pozvao i nagovorio svoje suigrače da napuste teren, kažnjava sa šest utakmica zabrane igranja.

1. ONK Metković 13 bodova (14:1), 2. Slaven 12 bodova (10:3), 3. Orebić 10 bodova (5:3), 4. Gusar 9 bodova (14:9), 5. Župa dubrovačka 9 bodova (10:7), 6. Croatia 9 bodova (5:4), 7. Grk 7 bodova (8:8), 8. Hajduk 1932. 4 boda (7:9), 9. Sokol 4 boda (6:12), 10. Konavljanin 4 boda (4:11),11. SD Smokvica 3 boda (7:10), 12. Žrnovo 2 boda (6:13).